Wpis z mikrobloga

#triathlon
Jak się ma pływanie w piance tri do pływania bez? Na przepłynięcie 40 basenów potrzebuję obecnie jakieś 25 minut (btw dzięki programowi 0 to 1650, polecam początkującym, niedawno ledwo robiłem z trudem 1 basen( ͡° ͜ʖ ͡°)) - płynę spokojnym tempem, oszczędzając nogi. Urwę jakieś wymierne wartości płynąc w piance? minuta? dwie?
  • 5
@onomatobeka: http://ruthkazez.com/swimming/ZeroTo1mile.html
Tu masz szczegółową rozpiskę - dystanse przez kolejne tygodnie. Ja przyjąłem zasadę, żeby po prostu pływać( ͡° ͜ʖ ͡°) Z czasem technika odczuwalnie się poprawiła - chociaż na pewno jest dużo do poprawy, za jakiś czas chcę się zapisać na kilka lekcji żeby wiedzieć nad czym pracować. Początkowo pływałem na zmianę kraul/żabka , week 2 i week 3 też męczyłem na pewno dłużej niż tydzień,
@szanowny_pan_andrzej: wg mnie ciezko jest w sumie odpowiedziec :-) wszyscy mowia ze plywa sie szybciej o te kilka a nawet kilkanascie sec na 100, ale zeby to sprawdzic to bys musial pianke na basen zatargac, sporo zalezy od pianki chyba. Na wodach otwartych sa inne warunki niz na basenie wiec inaczej sie plynie. To takie moje odczucia
@szanowny_pan_andrzej: Zależy od pianki, warunków w wodzie otwartej, techniki twojego pływania, tego czy stosujesz nawroty (i czy są one poprawne) na basenie czy nie.

Może rozwiń pytanie - bo samo porównywanie tempa pływania nie ma sensu. Czy używanie pianki ma sens? Stosują ją praktycznie wszyscy na zawodach, więc pytanie wydaje się być retoryczne. No ale nie wiem czy dokładnie tego chciałeś się dowiedzieć :)