Wpis z mikrobloga

Wczoraj giełda 'na czerwono', na szczęście dziś trochę lepiej. Kilka dni temu dostaliśmy informację o spadku dynamiki wzrostu PKB do 3,0%. Jeszcze wcześniej dane makroekonomiczne za marzec były kiepskie.

Pogarsza się klimat wokół gospodarki?

Na blogu zamieściłem krótki wpis komentujący ostatnie dane makroekonomiczne (produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna) oraz ich wpływ na mój autorski barometr makroekonomiczny. Barometr, który właśnie zmienił wskazania na "poza rynkiem!". Czyli dzieje się nie najlepiej.

Przy okazji zapraszam do śledzenia tagu #ponadkreska :)

http://www.ponadkreska.pl/index.php/2016/05/20/dane-makro-za-kwiecien-jestesmy-poza-rynkiem/

#gospodarka #ekonomia #gpw #ponadkreska
  • 6
  • Odpowiedz
@PonadKreska_pl: @ludzik: Giełda w Londynie chętnie nas przyjmie, bo jak widać rząd w Warszawie nas nie chce(inwestorów indywidualnych). Tak to jest, jak robi się akcje promocyjne giełdy tylko po to by oszukać małego inwestora na debiucie państwowej spółki.

A klimat dla Polskiej gospodarki jest słaby. Ostatnio w Londynie rozmawiałem z paroma bankierami i okazuje się że nikt już o Polskę nie pyta, tzn. tragedii nie ma, ale do niedawna było
  • Odpowiedz