Wpis z mikrobloga

@mrpolman: nie warto, albo siadasz i uczysz się we własnym zakresie albo po prostu nie będziesz programistą, nikt Cię nie nauczy programować w parę tygodni. Poza tym na necie jest pełno kursów interaktywnych za free, a jak już tak bardzo chcesz mieć mentora to z tego co wiem codecademy za 20 dolarów miesięcznie oferuje coś takiego i pewnie zresztą wiele innych stron
Ja odpowiem trochę w imieniu Coders Lab. @lirycznywandal w jednej kwestii mówi prawdę - wszystkie materiały znajdziesz w sieci za free. Pytanie czy masz dość motywacji i wytrwałości. Kurs daje Ci skondensowaną wiedzę, dramatycznie skraca czas w porównaniu do nauki własnej - do tego masz cały czas pod ręką mentora i grupę, która naprawdę jest nie bez znaczenia. Recenzja jednej z naszych absolwentek: http://hakierka.pl/2016/05/05/kurs-programowania-coders-lab/
@lirycznywandal powiedz skąd Twoje bardzo negatywne podejście?
@gizmoo3: po prostu nie lubię jak ktoś zakrzywia rzeczywistość i daje nadzieję osobom które nie miały wcześniej żadnej styczności z programowaniem, że w 5tyg robi to z nich juniora. Przecież po tych 5tyg nauki i tak trzeba się uczyć samemu w domu i być na bieżąco z informacjami/trendami, dlatego nie rozumiem tutaj argumentu motywacji, albo się ją ma i systematycznie nad tym pracuje albo człowiek się po prostu do tego nie
@lirycznywandal @mrpolman bardzo chętnie się odniosę. Masz 120% racji w tym, że po kursie trzeba się uczyć, być na bieżąco i umieć samodzielnie zdobywać wiedzę.

My to bardzo podkreślamy, co więcej uczymy tego jak po kursie "żyć samodzielnie" - kurs przede wszystkim skraca i ułatwia początek tej drogi. Relacja jest taka, że: kurs to 210 godzin nauki (bo właśnie wydłużyliśmy także front-end do 6 tyg - 30 dni po 7h dziennie) +
@gizmoo3: spoko ja nie neguje pomysłu, każda inicjatywa związana z programowaniem w moich oczach jest na plus. Jeżeli ktoś ma do wydania 7600zł i liczy się z ryzykiem jakie takie przedsięwzięcie za sobą niesie to spoko, mi bardziej chodzi o takie osoby które naczytały się w internecie, że programista to tylko 15k/mies, nie mają pieniędzy, biorą na to kredyt, a potem rzeczywistość wszystko weryfikuje. Finalnie brak kasy i depresja
To ryzyko to przede wszystkim własny zapał do pracy i wytrwałość. To jest główny czynnik sukcesu.
Fakt, masa ludzi się naczytała, staramy się to prostować jeszcze przed decyzją o kursie - pokazujemy to na przykładzie badań Sedlak&Sedlak, ale to samo pokazuje nasze doświadczenie. Junior który dobrze zasuwał na kursie (i po) może liczyć na 1500-3000 na rękę na start. 15k i pracę z Bali przez pierwsze pare lat wkładamy między bajki.
gizmoo3 - To ryzyko to przede wszystkim własny zapał do pracy i wytrwałość. To jest g...

źródło: comment_hJwLwEAbFWFtVuQvKRqoXSgJQpjl7u9L.jpg

Pobierz
@Byledalej: @PablitoKoleo: też planuje się wybrać na kurs w Katowicach. Macie jakieś informacje jak to wygląda, w sensie, recenzji/opini jakkolwiek, prócz tego co idzie znaleźć w sieci. im dalej drąże temat tym większa mieszanka w głowie. pracuję obecnie jako projektant instalacji hvac przy czym rynek budownictwa w Polsce jest okropny, stąd zastanawiam się nad zmianą branży. wiem że miesiąc kursu byłby zbyt intensywny, zastanawiam się nad edycją weekendową, tak żeby
@gizmoo3
Pytania są do kursu back-end. Mam harmonogram zajęć rozpisany na tygodnie (pewnie go widziałeś, jeśli nie to wyślę na PW).
1. Pierwsza kolumna od lewej to numer tygodnia kursu. Druga kolumna jest rozbita na 5 części, czy każda część to inny dzień tygodnia?
2. Jeśli tak, to czy w pierwszym tygodniu (załącznik) potrzeba aż 8h żeby omówić 3 punkty?
3. Czy zdobyta wiedza pozwala na zdobycie pracy na stanowisku juniora?
4.
ofkoz - @gizmoo3
Pytania są do kursu back-end. Mam harmonogram zajęć rozpisany na ty...

źródło: comment_aJeXxzzepZJEgi8FBZBxnrkkiTkUNX0O.jpg

Pobierz
@ofkoz: 1. Tak.
2. To nie tylko omowienie ale tez cwiczenia kazdego dnia.
3. Tak, dokladnie tak jest skonstruowany kurs.
4. Tak
5. Srednio 2 osoby z 12
6. Od pol roku nie organizujemy stacjonarnych targow pracy - wysylamy Wasze CV i portfolio do ponad 100 firm z ktorymi mamy podpisane umowy o wspolpracy.
@gizmoo3:
Dzięki! W takim razie jeszcze o coś zapytam:
7. Czy w trakcie kursu będą jakieś zajęcia z tego jak tworzyć CV i jak prowadzić rozmowę o pracę?
8. W cenę jest wliczone jakieś jedzenie i napoje?
9. Codziennie przed zajęciami są testy, jeśli ktoś nie zaliczy, to zostaje wyproszony z zajęć?
10. W wymaganiach jest posiadanie procesora z serii przynajmniej i5. Faktycznie jest to niezbędne? Czy i3 nie poradzi sobie
@ofkoz:
7. Tak
8. Kawa, herbata, woda
9. Nie, testy są raz w tygodniu, w razie czego masz szanse sie poprawic z nasza pomocą.
10. Powinien dac rade;)
11. Nie mam pod reką danych ale z tego co pamiętam ok 20.
@gizmoo3
W takim razie raczej wybiorę Back-end. Próbowałem php, js i jq. Front jest ciekawy, ale jednak potrzebny jest do tego jakiś zmysł artystyczny :)