Wpis z mikrobloga

Taka misja - tablet.
Obecnie już są modele sensowne, które da się używać (w przeciwieństwie do sprzetu z biedronki za 199zł). No ale jak sobie szukam, i znajduje to co bym chciał sprzętowo, tzn:
- Android 5+
- przynajmniej 3G albo lte/4G
- wifi, BT (wiadomo, każdy ma)
- GPS (agps, cokolwiek)
- >1.5GB ramu (bo android 5 na 1GB to trochę ciężkawo)
- sensowna rozdzielczość (przynajmniej full-hd przy 8"?) chętnie jakiś OLED
- sensowny czas pracy na baterii (kilka godzin)
- zwykłe gniazdko micro-USB 2.0 lub 3.0 (żaden wynalazek własnościowy, mam mieć możliwość ładować to zwykłą wtyczką micro-usb)
... to wypada mi w sklepach przeważnie Samsung S2 lub coś tentego. A od softu samsungowego podnosi mi się treść żołądkowa gorzka, od ich nawrzucanego crapware typu tripadvisory itp śmiecie... Samsung na samym ostatnim końcu. Chcę jak najczystrszego androida, jakby chodziło o telefon - brałbym nexusa...

#chinskiecuda albo @cebula_online albo inne #tablet #android #bojowkaandroid
  • 15
(bo android 5 na 1GB to trochę ciężkawo)


@hrumque: Czysty Android daje radę. Androidy Stockowe to i przy 2GB czasem się zatną. Mam 1GB i CM13 i żadnych problemów z multitaskingiem i lagami ( ͡º ͜ʖ͡º)
@hrumque: To może Nexus 9? Ale nie wiem co on tam ma


@fervi: no właśnie - normalne telefony z serii Nexus to jeszcze się trzymają kupy, a tablety - do wyboru (pozornego) 2 rodzaje - wersja 7 z roku 2013 (trochę już archaizm z 2GB ramu, robiony przez Asusa, z grubaśną ramką wokół ekranu, a cena nadal >1000zł), albo wersja 9 z 2014 (?) której w zasadzie nigdzie nie ma,
@hrumque: To może Nexus 9? Ale nie wiem co on tam ma

@fervi: na 100% odpada z tego powodu, że wersja LTE ma co prawda miejsce na kartę sim, ale... nie da się z niej dzwonić ani dodzwonić, nie ma hardware do wykonywania połączeń głosowych. Tylko i wyłącznie internet via 3G/LTE

Soniak Z4 jest naprawdę świetny

@Tizukk: tutaj byłoby ok, gdyby nie sprzeczne informacje, czy tym da się gadać
Asus Padfone


@fervi: jedynka to prechistoria, Padfone 2 = android 4.1 ... też trochę już starożytność. Na szczęście widzę że jeszcze mają jakąś współcześniejszą linię PhonePad

Edit: najnowszy z nich, to tylko android 4.4, 1GB ramu, intel atom, 1280x800
Sony Xperia Z2 Tablet LTE


@fervi: no i tutaj przynajmniej wprost, na stronie sonymobile, jest info:
" You can also make a call using the convenient Bluetooth Remote with Handset "
podobnie na gsmarena:
"Love the fact that you can get a sim card for this and make phone calls"
więc jedna sprawa jest już dobrze.