Wpis z mikrobloga

1. Bądź mną w upalny dzień
2. Pojedź do #obi kupić jakiś gównoklimatyzator, żeby mieć choć namiastkę chłodu w to lato.
3. Rozpakuj, włącz, rozkoszuj się przez 4 godziny chłodem.
4. Wyłącz klimatyzator i usłysz syczenie przez 3 minuty
5. OK
6. Następnego dnia w upał włącz klimatyzator.
7. Zauważ, że nie chłodzi
8. ???
9. NO PROFIT.

#gorzkiezale #market #chinskiecuda #noprofit
  • 17
  • Odpowiedz
@Tobol: zawsze była i rękojmia i niezgodność towaru z umową.
Tak, czy siak wystawiłeś rurę z gorącym powietrzem i uszczelniłeś okno? (Pytam z ciekawości, znam takich, co tego nie zrobili).
  • Odpowiedz
@szaremyszki: Wymiana na nowy. Czas do 14 dni.

@fstab: Tak czy siak, nie ma już niezgodności (...).
Rura wystawiona za okno - nawet zrobiłem prowizorkę skrzydła i uszczelniłem cały otwór.
Prawdopodobnie tak, ale kupiłem go w niedzielę późnym popołudniem i nie miałem za dużo możliwości wyboru sklepów - a OBI mam tuż tuż.
  • Odpowiedz
@Tobol:

Wymiana na nowy. Czas do 14 dni.

Powinni ci od razu wymienić, od ręki. Kupiłeś go wczoraj... otrzymałeś niesprawny sprzęt.
Ja bym wojnę robił.
  • Odpowiedz
@Tobol: No tak, dla mnie rozsądny czas to teraz. Jest to dla mnie niedogodne ponieważ moja matka jest chora i gorąc jej przeszkadza. Dlatego też wybrałem ten sklep bo był najbliżej.
Wymieniliby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LadyMartini: jak możecie to zamontujcie sobie normalny klimatyzator z zewnętrzną jednostką na ścianie - ciszej (spokojnie można przy tym spać), pewniej i mniej miejsca zajmuje. Lepsza wydajność i podobna cena.
  • Odpowiedz
@fstab: Z reguły jestem ugodowy, ostatnio reklamowałem inną rzecz, też z rękojmi, to mi wymienili 2 dni później. Zobaczymy jak będzie tym razem. :)
  • Odpowiedz
@LadyMartini:

jak możecie

A ja bym spróbował dogadać się z właścicielem budynku czy osobą, która za niego odpowiada. Może będziecie mogli zamontować sobie jednostkę na dachu, czy obok balkonu (ale montaż musi być profesjonalny, aby nikomu na głowę nie spadło). Blok to żelbeton i otwornica będzie potrzebna... także montaż sporo was wyjdzie. No i jeszcze kwestia czy macie odpowiednie przyłącze elektryczne - bo to jednak ciągnie.
Zawsze możecie to umotywować w
  • Odpowiedz
@szaremyszki: @Wsciekle_piesci_meza: @fstab: @LadyMartini:

Dziś mija 14ty dzień od zgłoszenia. O 11:47 dzwoni do mnie nieznany numer (jak się potem okazało, to numer marketu) - niestety jestem na spotkaniu, więc odebrać nie mogę.

Oddzwaniam o 12:32, nikt nie odbiera (czas oczekiwania ok 1 min).
Oddzwaniam drugi raz, o 14:24. Nikt nie odbiera (czas oczekiwania ok. 1 minuta).

Dzwonię trzeci raz, o 18:03. Odbiera kobieta, której przedstawiam sytuację. W
  • Odpowiedz