Wpis z mikrobloga

Pewną zaskakującą obserwacją z życia codziennego jest dla mnie to, że bardzo wielu ludzi, mimo bycia już w wieku pełnoletnim, nie ma wiedzy na temat tego, jak należy kłaść butelki na taśmie w supermarkecie.

Najlepsi są ci chojracy, którzy stawiają je na sztorc. Zawsze z zaciekawieniem obserwuję sytuację, czekając aż taśma pojedzie do przodu... #!$%@? się, czy się nie #!$%@?? I to niezmierne zaskoczenie na ich twarzach, "o, przewróciło się".

Niewiele lepsi są ci, którzy butelki kładą, ale w poprzek taśmy. Jeszcze pół biedy, gdy obwarują je innymi produktami albo podzielnikami kasowymi. W innym wypadku zaczyna się zabawa - taśma rusza, zatrzymuje się, rusza, a butelki do przodu, do tyłu, do przodu. Przyszły właściciel butelek najczęściej próbuje je łapać i przeturlać do miejsca, gdzie je położył. Albo przytrzymuje je aż do momentu, gdy trafią w ręce kasjerki. Może niektórzy to lubią, nie wiem.

Załączam obrazek, który obrazuje prawidłowe ułożenie butelki na taśmie. Nie dziękujcie.
#dobrerady #mistrzpainta
azetka - Pewną zaskakującą obserwacją z życia codziennego jest dla mnie to, że bardzo...

źródło: comment_gZezfI5QBJ5fdj8a7rU4whJB9upjmvoF.jpg

Pobierz
  • 78
@azetka: Wiesz sytuacja taka że życie mnie nauczyło kłaść butelki prawidłowo, no i idziemy jakąś ekipą na piwo, rozkłada towar mój kolega i stawia te butle na sztorc. No to ja bez słowa kłade je żeby sie nie #!$%@?ły, a ten nagle na mnie sie drze "CO TY DEBILU ROBISZ JAK BĘDZIE LEŻEĆ TO SIĘ PIWO ZEPSUJE NIE WOLNO KŁAŚĆ BO SIE ZŁE RZECZY DZIEJOOO" ja myśle o co mu chodzi
@azetka: Ci, którzy stawiają "na sztorc" prawdopodobnie wierzą, że tylko w ten sposób z butelki nic się nie wyleje. Natomiast Ci, którzy kładą butelki w poprzek taśmy, wychodzą najprawdopodobniej z założenia, że na taśmie trzeba oszczędzać miejsce, a butelka leżąca wzdłuż zajmuje go za dużo.

Za każdym razem wewnętrzny kiedy to widzę
@azetka: U mnie w Biedronce nie ma takiego efektu. Mają jakąś dobrą taśmę, bo tak nie rwie tylko powoli przyśpiesza i butelki jak stoją w pionie to się nie chwieją.
@Shunkmanitu: nie zajmuje więcej jeśli zacznie się turlać i przesuwać cudze lekkie przedmioty ;) też nie rozumiem jak można nie być nauczonym doświadczeniem, że stawianie albo kładzenie w poprzek nie jest dobrym pomysłem - przecież oni nie kupują raczej tych butelek pierwszy raz...
@azetka: EH PANOWIE (I PANIE XD) CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I ROBIENIE ZAKUPÓW BĘDZIE MOŻNA CZYNIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD UKŁADAJĄ BUTELKI NA TAŚMIE NA SZTORC
@azetka: moim zdaniem kładzenie na stojąco ma sens ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli zamierzasz takie np. piwerko wypić dość szybko po opuszczeniu sklepu, to leżąc w pozycji którą proponujesz coś mocno się wstrząśnie, i będziemy mieli niemiłe doznania otwierając puszkę/butelkę.