Wpis z mikrobloga

#informatyka #sieci

Hej, pracuje na uczelni i kupiłem sobie ostatnio zabawkę;) kamerkę hikvision z rejestratorem (wykonuje drobne doświadczenie). Wszystko fajne by działało online ale... Administrator wyciął wszystkie porty. Da się to jakoś ominąć?
  • 25
  • Odpowiedz
chodzi o chmure


@jeremjasz: tak, jak włączysz usługę na urządzeniu to logujesz się później przez stronę producenta, albo po zeskanowaniu kodu QR przez odpowiednią aplikację na telefonie.
  • Odpowiedz
@jeremjasz: ja to widzę tak. Potrzebujesz router na którym można postawić serwer vpn. Podpinając kamerę i rejestrator do routera masz swoją prywatną sieć. W domu korzystasz z klienta VPN łączysz się z tą siecią i normalnie łączysz się z rejestratorem po jego lokalnym IP.
  • Odpowiedz
@3mielu:
1. Kupuje router
2. Odpinam rejestrator i kamerę od Switcha z internetem akademickim.
3. Podpinam rejestrator i kamere do routera ktory nie ma, wyjścia na zewnątrz.
4. Stawiam VPN na routerze (tutaj muszę doczytać co to znaczy)
5. Na domowym kompie 100km dalej wykupuje VPNonline i podłączam się do niego za pomocą klienta (jakiegoś programu)

Coś mi tu nie gra, gdzie popełniłem błąd?
  • Odpowiedz
@jeremjasz: ano nie gra :P

1. Kupujesz router.
2. Odpinasz ze switcha akademickiego itd.
3. Podpinasz rejestrator i kamere do wyjsc LAN routera. Wyjscie WAN wpinasz do gniazdka w pokoju, dzięki któremu masz wyjście na zewnątrz :D Jeśli filtruje dziad admin po MAC adresie to wiedz, że w lepszych routerach można ten adres zmienić. Taki router można zrobić ze starego kompa z 2 kartami sieciowymi. (najlepiej i najtaniej)
4. Stawiasz własny
  • Odpowiedz
@3mielu: @g500s: brzmi to jak rozwiązanie problemu. Czyli takie figo fago jak podałeś z VPNem omija blokadę portów?
To teraz muszę tylko pożyczyć gdzieś taki router i sprawdzić ten sposób;)
  • Odpowiedz
@jeremjasz: jak się połączysz z domu za pomocą z VPN to jest tak jakby ten komputer był w lokalnej sieci z rejestratorem, tak jakby był wpięty do gniazdka routera obok. To jest używane jak np. pracownik z domu pracuje. Załącza VPN i w pratyce jego domowy komputer znajduje się w sieci firmy, doczytaj sobie jak to działa.
  • Odpowiedz
@3mielu: a jak się połączy z zewnątrz z tym serwerem vpn, który na pewno stoi za PODWÓJNĄ ŚCIANĄ OGNIA i natownicą? @jeremjasz: jak vpn działa na porcie 80 to raczej nie będzie problemu, bo 80 wychodząca jest na pewno otwarta, bo to strony internetowe
  • Odpowiedz
@g500s: strony działają wszystkie, google drive działa. Nie sprawdzałem skypa i innychy programów. A czy jest jakiś program który mi to rozwiązanie przetestuje?

@3mielu: właśnie czytam;)
  • Odpowiedz