Wpis z mikrobloga

#remont #podloga #komfort #barlinek #reklamacja #remontujzwykopem #budownictwo #drewno
Moi rodzice zamówili w Komforcie podłogę z Barlinka wraz z montażem. Przyjechała ekipa, przywieźli materiał, zabrali się do układania. Mama do nich na początku zajrzała, wszystko wyglądało ok no i sobie robili. Nikt im nie przeszkadzał, mówią, że skończyli, dają protokół do podpisania a tam takie coś. No widać ewidentnie, że część desek ma wadę i nie zgadzają się ze wzornikiem. Rodzice złożyli reklamację a Komfort ją odrzucił. Co można w takiej sytuacji zrobić więcej?
Tak powinna wyglądać ta podłoga
franczi - #remont #podloga #komfort #barlinek #reklamacja #remontujzwykopem #budownic...

źródło: comment_Oqw9g899QafuXSztWgaEXahrvZb7ts9l.jpg

Pobierz
  • 160
@franczi: Gadanie typu "niezgodność towaru z umową" jest w przypadku paneli słabej kategorii kompletnie bez sensu bo takie panele, tak samo jak kafle 2 kategorii mogą różnić się odcieniem oraz w przypadku paneli bez kierunku układania "sękiem", ale w tym przypadku to bym zrobił gruby dym i nie podarował, druga sprawa monterzy to idioci, ja na ich miejscu widząc taką lipe od razu zaoferowałbym podmianę tych "uszkodzonych" paczek lub w przypadku
@franczi nauczony takimi historiami i tym co przychodzi ze sklepu to najlepiej takie rzeczy robić samemu, jeśli tylko jest taka możliwość. układanie paneli tydzień pracy a obecnie jest to łatwe i przyjemne. Ale nie każdy ma czas i zdolności. ja nawet jakbym miał kasę to bym się bał pewne rzeczy powierzyć "fachowcom "
@franczi:

@danielator dobrze pisze - to jest biel, która może występować w niższych klasach desek - niestety każdy producent ma klasy zdefiniowane po swojemu i mogą one co innego oznaczać.
Zobacz przede wszystkim co jest napisane na fakturze/umowie żeby zobaczyć czy masz podstawę do niezgodności z umową.

Barlinek ma zdaje się jakieś śmieszne nazwy klas, np. coś takiego jak klasa "Rustic" w której np. takie rzeczy są dopuszczalne.

Inna sprawa, że
@franczi: Przed podpisaniem odbioru, sprawdzić czy praca jest wykonana dobrze. Podpisaliście bez sprawdzania, że potwierdzacie ze podczas odbioru widzieliście w jakim stanie jest podłoga. Wasz problem. Głupota boli.
@Kmieciak: Te panele koło desek to pewnie nawet nie stały, mnie zastanawia dlaczego producenci nie robią paneli z wzorami. Na tym laminacie można nadrukować co się chce, ale wszyscy koniecznie chcą imitację deski.

Z bratem sami układaliśmy panele w pokoju 10m2. Nad każdym się zastanawialiśmy żeby wzór wyszedł jak najlepiej, a panele nie były tak ułożone że nagle na środku jest jeden jaśniejszy niż wszystkie naokoło. Zeszło kilka godzin ale efekt
@franczi: dobra, chodzi ci pewnie o to że niektóre różnią się kolorem. Kompletnie nie rozumiem ludzi którzy z tego robią problem, jak dla mnie właśnie to jest świetne, widać że drewno. Przecież jak sie chce jednolitą powierzchnie to sie drewna naturalnego nie bierze. Ewentualnie układając niektóre mocno różniące się deski się odrzuca, jak dla mnie, kisne z ludzi przebierających w deskach.

@franczi: Dobra, poniosło mnie. Umówiliście się na konkretną klasę drewna? Swoją drogą za ok 200cbl mogliście się chyba na chapela już rzucać, najlepsze podłogi robią.