Wpis z mikrobloga

właśnie jest w tym coś złego, poczytaj przytoczone linki. Widzę jednak, że ten brak okrzesania w piśmie, to tylko element ogólnie niskiego rozwoju i osoby niewychowane bardzo nie chcą przyswoić wiedzy, która mogłaby ulepszyć ich życie.


@eoeoeo: haha, i już tekst o niewychowaniu i niskim rozwoju, wykop już wydał wyrok. :D

Wyobraź sobie, że używam "witam" w nieformalnej korespondencji, a jestem człowiekiem bardzo dobrze wychowanym i wykształconym. Kurde, czary jakieś chyba.
  • Odpowiedz
wykładowca może skracać dystans

@hysec: mnie nie musisz tego mowic. tak tylko podalem przyklad, ze nie tylko studenci maja w dupie styl prowadzonej korespondencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ej, wy od "Witam" na początku maila, zrozumcie wreszcie, że was to może nie obchodzi, ale jest spory odsetek społeczeństwa, którym takie coś przeszkadza, szczególnie zaś starsi, czyli ci na wysokich stanowiskach. I wiadomo że to drobnostka, ale jeżeli nie potrafi taki jeden z drugim zacząć maila od "Szanowny(a) X" czy choćby zwykłego, ludzkiego "Dzień dobry" (które pasuje o każdej porze dnia i nocy!), a zamiast tego - przez przypadek czy niewiedzę
  • Odpowiedz
Oj mireczki, wyjmijcie kij z sami wiecie czego...
Trzeba odróżnić pismo OFICJALNE czytaj urzędowe, od zwykłej korespondencji.
IMO im osoba ma więcej tytułów tym bardziej jest zmanierowana i zwraca uwagę na bzdury, ot przyczepić się i pokazać swoją wyższość!

W pracy często i gęsto dostaje/wysyłam maile zaczynające się od: witam / hello / hallo / hola / etc.
Ot język ewoluuje, musi być przyzwoity i elastyczny, pozdro!
  • Odpowiedz
@Marmite: "Dzień dobry" w mailu pasuje zawsze. A "Witam" jest nieeleganckie. Takie stanowisko zajmują wszyscy językoznawcy, czyli ludzie, którzy badają jak język wpływa na nasze życie i dlaczego mówimy tak, a nie inaczej i czego powinniśmy unikać, żeby komunikacja była sprawna.

Ja na to zwracam uwagę ze względu na zawód, oczywiście tacy jak ja są w mniejszości, ale jak widzisz, @Marmite - ciebie też to dotyka, bo obstajesz przy swoim "Witam"
  • Odpowiedz
@hysec: dobra dobra, już wyjmij tego kija z dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
moim promotorem jest mjr Wojska Polskiego bo studiuję na uczelni wojskowej i zawsze jak pisze do mnie maila to wstawia emotki --> :) , bardzo często pisze 'pzdr' itp. A szanują go wszyscy studenci bo się o ten szacunek nie upomina, tak jak Ty ;P
  • Odpowiedz
@hysec: dojeb im taki zestaw zeby sie nie pozbierali, ale zanim zaczna pisac to im pokaz tego maila na projektorze i powiedz zeby podziekowali koledze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A ja (i mnie podobni) będziemy dalej uważali jak uważamy, bo nam to nie pasuje i już. Mała szkodliwość społeczna.

@RDwojak: Cieszę się, że poruszyłeś ten temat, bo właściwie o to cała rzecz się rozbija. Ludzie się już przyzwyczaili do używania "witam" i nikomu ono nie wadziło, aż przychodzicie wy, "ty i tobie podobni", i z butami wchodzicie w dawne przyzwyczajenia, narzucając pozostałym rzeszom ludzi swój pogląd i przekonując ich, że
  • Odpowiedz
@hysec: no nie napisałam, ale jestem przekonana, że by nie robił wielkiej inby gdybym napisała. Może jakoś delikatnie zwróciłby mi uwagę, no ale bez przesady...
Może Twój studenciak rzeczywiście trochę przesadził z tym pzdr, ale to, że napisałeś że chyba mu się coś pomyliło to już w ogóle mega rak :D
  • Odpowiedz
@Krupier: @Marmite: @M4ks: no patrzcie, a ja znam przykład, gdzie w pewnej firmie kasują maile z CV gdzie nadawca w treści maila umieszczał formułkę "witam, pozdrawiam"
@xortis: sklep, a korespondencja mailowa to dwie różne sprawy, które każdy chyba potrafi rozróżnić
  • Odpowiedz
ja używam witam i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby ktoś mi nie odpisał czy się o to burzył, śmieszne jest co po poniektórych spinanie się o ten zwrot ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
no patrzcie, a ja znam przykład, gdzie w pewnej firmie kasują maile z CV gdzie nadawca w treści maila umieszczał formułkę "witam, pozdrawiam"


@shlftp: ich sprawa, niech robią co chcą. Może przez to stracili już kilku wartościowych ludzi. Cóż, ja mam to gdzieś, nie moja firma. :)
  • Odpowiedz
@takeitoff: jak piszesz maila z zapytaniem do sklepu to czemu mają nie odpisywać?
@Marmite: to, że każdy ma inny sposób patrzenia na to. Jak ja byłbym wykładowcą to lałbym na to czy ktoś do mnie pisze witam, bo niestety tak już się przyjęło w naszym języku. Ja uważam to za prostackie :P
@Krupier: jak ktoś aplikuje na stanowisko kierownicze to raczej wypada używać trochę innych form
  • Odpowiedz
jak ktoś aplikuje na stanowisko kierownicze to raczej wypada używać trochę innych form


@shlftp: to zależy. Równie dobrze mogą ich wykluczać za używanie "dzień dobry" bo przecież maile czytają wieczorem. ;]

Język ewoluuje i niektórzy muszą powoli zacząć się z pewnymi rzeczami oswajać.
  • Odpowiedz
czy odpisujac na email rozpoczety slowem "witam", swoja odpowiedz powinno sie konczyc slowem "zegnam"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hysec: Ja tam zawsze pisałem

Szanowny Panie xyz albo Szanowny Panie Doktorze.
#!$%@?ło mnei jak doktorek 40-50 lat odpisywał mi nie okazując mi szacunku. Ani witam tylko od razu bla bla bla
  • Odpowiedz