Wpis z mikrobloga

Mireczki mam do was pytanie odnośnie przewożenia bazy nikotynowej, gliceryny, glikolu, liquidów i aromatów samolotem. Ktoś już leciał z takim zapasem w bagażu podręcznym? Niestety nie mam wykupionego normalnego bagażu. Jeżeli zapakuję to wszystko w buteleczkach do 100 ml w jeden woreczek strunowy 20x20 raczej nie powinno być problemu, ale jednak wolę zapytać :)
Do tego mam pytanie, czy nie będzie problemu z szklanymi buteleczkami 30 ml na liquidy?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi ( ͡ ͜ʖ ͡)
#epapierosy
  • 5
  • Odpowiedz
@Waspin tyle że baza jak i liquidy mają oznaczenie "czaszki" i nie wiem jak to przejdzie przez celników, zakładając że nie można przewozić substancji chemicznych i toksycznych (gdzieś tak czytałem) ale z drugiej strony ludzie latają z liquidami i nie ma problemu ;x
  • Odpowiedz
@Szao: Jeżeli regulamin danych linii lotniczych nie stanowi inaczej, w bagażu rejestrowanym możemy mieć dowolną ilość płynów w pojemnikach o dowolnej pojemności (byle waga bagażu nie była przekroczona).
W bagażu podręcznym można mieć jedynie JEDNĄ TOREBKĘ PLASTIKOWĄ o wymiarach 20cmx20cm i wszystkie płyny jakie posiadamy, muszą się tam zmieścić (torebkę musi dać się zamknąć).
Warto pamiętać że pojemność jednego opakowania w torebce nie może przekroczyć 100ml.
  • Odpowiedz