Wpis z mikrobloga

Widzę w reżimowej TV niezła nagonka po wydarzeniach na obchodach czerwca 56 w #poznan . Szkoda tak rozpisując się o #kod zapomnieli opisać chamskiego zachowania AKO (Akedemickiego klubu obywatelskiego im Lecha Kaczyńskiego) zagłuszających wszystkich gości poza Dudą i posiadających transparenty przyrównujące władze miasta do nazistów, oraz pisowych bojówek prowokujących przepychanki z protestującymi przeciw #duda Nie wspominając o chamstwie samych władz centralnych #dobrazmiana, o których możecie sobie przeczytać tutaj - uwaga wyborcza znalezione na: źródło

Absolutnie najbardziej ordynarną propaganda jaką zobaczyłem o dziwo nie było wPolityce, czy Niezależna, lecz manipulacja redakcji Rebelya oraz TVP. Poczytajcie sami i skonfrontujcie z arykułem z wyborczej.
Co więcej zauważcie jeszcze jedną małą rzecz. Nigdzie, ale to Nigdzie w propagandowym newsie nie napisali że "te złe, blokujące niczym komuniści złe władze poznania wykonanie hymnu przez orkiestrę wojskową" oczywiście hymn odegrały, przy użyciu swojej orkiestry. To ciekawy fuckap z Nowogrodzkiej. w końcu jeszcze pare dni temu repostowali zdjęcia jak odpalono race podczas hymnu państwowego. Oh Ah takie fajne, takie patriotyczne. To co, teraz go juz nie było, bo zablokowało go miasto? O tym że wojsko nadal miało rozkaz odczytania apelu smoleńskiego (i było główą przyczyną konfliktu) też ani słowem nie wspominają. Za to mamy piękny populistyczny słowotok i manipulację dla pelikanów w której widz ma wrażenie że zła władza w Poznaniu nie objęta #dobrazmiana zablokowała polski hymn! O tym jak zastraszano Andrzeja Białasa i Jaskowiaka tez ani słowa. w końcu to nie pasowało by do linii propagandowej.

Dobra zmiano, oby tak dalej. Padniecie szybciej, niz powstaliście.
W grze o tron, po krwawych godach powstało hasło: Północ Pamięta, odnoszące się do zdrady i niegodziwości rodzin Freyów i Boltonów jakie wyrządzili Starkom.

Zapewniam was, czas na rodzime: Poznań pamięta...

#neuropa #polityka #czerwiec56 #afera #propaganda #tvpis
  • 7
@grubson234567: kompletnie nie zrozumieliśmy :) Określenia przy podanych momentach filmiku odnoszą się do rozmówcy Andrzeja Białasa (czyli do Szczerskiego/Hoffmana). I ten pierwszy ewidentnie został zgaszony po słowach "Było jasno powiedziane, że orkiestra może wejść, ale nie kompania honorowa" - jedyne, co miał do powiedzenia po niezręcznej ciszy, to "hurr durr eksterytorialne terytorium". Moja wina, że nie chciało mi się rozpisywać.

a pierwsze zdanie to przecież łatwy do wyłapania sarkazm :|

zwycięztwo
@kotym: w takim razie przepraszam. Ale sarkaz w suchym tekście w komentarzach w sieci cięzko czasem wyłapać. Brakuje jednak całej mowy ciała i intonacji która wskazywała by na sarkazm. Raz jeszcze przepraszam.