Wpis z mikrobloga

Hej Miry. Krótkie pytanie (może trochę #pomocy)
Przygotowuję się od dłuższego czasu do stworzenia animacji 2D. Mam ręcznie rysowane sprite'y (postacie czy obiekty podzielone są na kawałki, tj. głowa, dwie części ramion, dłoń, tego typu sprawy, w perspektywie z frontu, tyłu, oraz profilów z frontu i tyłu). Jednak mam problem ze znalezieniem odpowiedniego programu do animowania. Sama animacja ma być względnie prosta, krótka i przygłupia (myślę o 15 fpsach, jakichś 2-3 minutach i rozdzielczości max 720), jednak mimo wszystko scenariusz uwzględnia scenerie, w której trochę naraz się dzieje. Kusi mnie Pivot, którego kiedyś używałem, przez jego ultra łatwość obsługi oraz względnie szybką i śmieszną możliwość animowania, jednak klatka po klatce animować jednocześnie pojcmy 3 postacie, wybuchający samolot i latające pociski to trochę bul. Mógłbym spróbować nałożyć na siebie 3 warstwy animacji w LightWorks, ale osobne kalibrowanie mnie trochę przeraża, tym bardziej, że musiałbym wszystko robić na oko (a #!$%@? wie jak to potem wyjdzie w kadrze). Blender umożliwia z tego co widziałem #!$%@? niesamowitych rzeczy, no i jest darmowy, jednak zrobienie prostej animacji wymaga sporo wysiłku i czasu (do tego nauka obsługi), gdzie takiej jakości ani nie potrzebuję, ani nawet nie chcę (wolałbym gówno skoki animacji podobne do tych ze starych South Parków czy Kapitana Bomby). A cała gama innych darmowych programów jest tak szeroka i często #!$%@? opisana, że nie wiem w co brnąć.
Samo animowanie planuję zacząć za 3-4 tygodnie, max 5 (preprodukcja jeszcze mi trochę zajmie, a daje radę pracować tylko w wekendy, i to nie całe) i do tego czasu chciałbym się określić, ewentualnie jeśli będzie to potrzebne, poprawić/zmienić spreajty wcześniej niż później.
Więc, jeśli w gąszczu liter nikt nie wyłapał, spieszę się to i #!$%@? piszę ( ͡° ͜ʖ ͡°) , to szukam darmowego programu do animacji 2D, którym szybko i najlepiej nie klatka po klatce dam radę się pobawić przy sprajtach. Fajerwerki niepoczebne.
Z góry dzięki za jakiekolwiek rady i podpowiedzi. Choć kiedyś bawiłem się w gówno animowanie, to tak "dużego" projektu jeszcze nie robiłem, każde pomocne słowo jest na wagę węgla.
#grafika #animacja #programy

STA1KERpl - Hej Miry. Krótkie pytanie (może trochę #pomocy)
Przygotowuję się od dłuż...

źródło: comment_cKBBNmzfzwlL9kBEvABZpl202sHAnk5z.jpg

Pobierz
  • 13
@STA1KERpl: Masz dwa rozwiązania:

Darmowe
Płatne

Wszystko zależy od tego ile chcesz na całość poświecić czasu i pieniędzy.
Zacznijmy od oprogramowania:
Darmowe
- blender
- synfig

Komercyjne
- Maya
- 3Ds Max i w sumie każdy inny do 3D ktory ma kości. Osobiście polecam Maya bo jest do takich akcji stworzona - no i south park również w nim animowali :)

Teraz tak: w każdym programie będziesz musiał elementy postaci podpiąć
@Tommcgv: zapisze sobie ciebie i twoj post. W chwili obecnej na wlasna reke obadam temat pod katem tego, co opisujesz. Jesli w ciagu 2-3 tygodni nie dam oznak zycia, prosze- odezwij sie sam. Mam leb jak dziurawe wiadro pelne gowna po zjedzeniu kukurydzy- niestrawiona w gownie ziarna moga zostac lub wypasc przez dziury. Ziarnami sa mysli, wiadrem moja pamiec.
@Tommcgv: cześć!
Zapomniałem powiedziecieć, że jadę na woodstock (no w tym momencie to już na nim byłem), więc proszę, dodaj sobie tydzień do kalendarza.
Ale mimo wszystko, ogromne dzięki za pamięc :)
@Tommcgv: wrocilem w poniedzialek o 17, do teraz sie lecze. Na szczescie dentysta tak #!$%@? mi dziure po wyrwanym zebie, ze krwawie juz od ponad 7 godzin wiec jutro z rana biegne po leczenie i zwolnienie i pewnie wyrwe dodatkowe wolne na kuracje powoodstockowa.
A, na samym woodstocku, jak zwykle, zajebiscie. Ale juz nie potrafie tak sie zmelanzowac jak kiedys. No umieram po prostu.
@Tommcgv: i tak i nie
Spodziewałem się, że jako iż to pierwsza taka praca, coś w praniu pójdzie nie tak i trza będzie poprawić, ale rzeczywistość przerosła oczekiwania- mam sporo błędów do poprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I wybieram Pivota. Póki co. Mam nadal czarno białe sprajty, bo w planach będą pomalowane kredkami akwarelowymi, przy kolorze jeszcze będę musiał się zastanowić czy Pivot za bardzo nie #!$%@?
@STA1KERpl: Tak jest zawsze gdy się zaczyna :) Fajnie, że do tego podszedłeś i sprawdziłeś czy dasz radę. Myślę, że pivot będzie ok. Daj znać jak coś już będziesz miał :)