Wpis z mikrobloga

10 lipca 2016 rok,

Wstaję o godzinie 8:00, szybko się ubieram, poranna toaleta. Mama już przygotowała śniadanie i z tatą się wybiera na 9:00 do Kościoła. U mnie na wsi, jest tak, że w niedzielę około 80% wsi udaje się do kaplicy - kościoła. Ludzie, mimo, że mieszkają około 500 metrów od kościoła dojeżdżają autami; nawet już wiadomo, kto ma najdroższe. Najlepszym autem, zawsze w niedziele na parkingu kościelnym jest BMW X6, jest to auto lokalnego biznesman'a, który ma firmę, i wiadomo, że mało płaci ludziom. Odrzuca mnie to. Proboszcz czasem przyjeżdża do kościoła, bo głównie jest wikary i wtedy ogłasza jakieś składki, a czasem czyta po nazwiskach ludzi, kto dał na kościół w kopercie. Mój proboszcz jeździ Volkswagen Tiguan, a wikary drogim i nowej generacji Audi A4.

#opis #feels #przemyslenia #kosciol #wies #bekazpisu
  • 29
@neilran: Brak zazdrości, tylko skoro księża mówią z ambony, że należy się kierować Chrystusem, to powinni sprzedać swoje auta, kupić jakieś tańsze, nie żyć w luksusie, tylko rozdać połowę majątku potrzebującym, na cele Kościoła, zamiast zbierać od ludzi ze wsi co chwilę

natomiast u biznesman'a pracują ludzie za najniższą krajową a on jeździ x6 do kościoła jeszcze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@funkcja_dzeta: masz racje, na tym świecie brakuje ludzi wielkodusznych. Pamiętaj że do kościoła nie chodzi się z powodu księdza, tylko Boga. Warto nabrać trochę dystansu, ze względu na własną duszę. W historii świata było wielu ludzi oddanych Bogu bezgranicznie, warto właśnie z nich brać przykład i motywacje ;)