Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś spec od regulacji drzwi? Mam drzwi Gerda i wygląda na to że opadły trochę, tym samym strasznie ciężko się zamykają. Zdejmowałem je wczoraj z zawiasów, ale jedyna regulacja jaka jest to przód / tył. Góra / dół wygląda na to że nie ma, co mnie zaskoczyło. Zawiasy wyglądają dokładnie tak. Ma ktoś pomysł jak to wyregulować? #drzwi #technika #majsterkowanie
Jak coś to mogę podesłać kilka zdjęć, albo nakręcić film i wrzucić na YT.
goodghost - Jest tu jakiś spec od regulacji drzwi? Mam drzwi Gerda i wygląda na to że...

źródło: comment_HlbeqW5h3kaN7lFfTkgaOzr4uPFcDgMe.jpg

Pobierz
  • 42
@xandra: to deweloper montował, co prawda mógłbym do niego zadzwonic, ale wątpię żeby kogoś wyslał, bo nie jest zbyt chętny do jakichkolwiek poprawek, tym bardziej takich detali.
@goodghost: Hmmm. To jedyne co mi przychodzi do głowy to podłożenie tej z góry na dół, żeby były dwie na dole, bo nic tam nie wciśniesz przecież, a zatrzeć się raczej nie zatrze...
@marek22 już sobie poradziłem. Zestawów takich zawiasów jak na zdjęciu jest trzy, na górze, pośrodku i na dole. Tą część zawiasów które są wkręcone w drzwi wystarczy odpowiednio wyregulować to znaczy dolny wykręcić najbardziej, środkowego nie ruszać, a górny wkręcić. Tym samym dol drzwi troszkę pójdzie w górę, a góra zostanie podciągnięta w stronę ściany na której są zawiasy. Niby niewiele, ale wystarczyło, aby drzwi ponownie zamykały się jak trzeba. Dzięki wszystkim
@goodghost witaj, mam ten sam problem z drzwiami, mógłbyś mi podpowiedzieć jak ściągnąć je z zawiasów? Trzeba wybić ten trzpień ktory przechodzi przez środek? Czy może w inny sposób, wole najpierw zapytać niż niepotrzebnie kombinować :) z gory dzięki