Wpis z mikrobloga

hej mireczki #szczecin Ta plaża na grodzkiej (wyspie a nie tranzystorze ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) to działa? nigdzie nie mogę znaleźć info. gdzieś widziałem wpis jakiejś Mirabelki ale że tagi działaj jak chcą nie mogę go odnaleźć.
  • 14
przez most długi, bulwarem i potem mostem na wyspę grodzko. Nie moge sie doczekać jak bedzie most kłodny, nie trzeba bedzie robić takiego koła.


@kocham_jeze: Przecież od strony Wałów można iść trasą zamkową - skracasz trasę o 50%.
Mieszkam przy Wałach i dla mnie cały most Kłodny mija się z celem - od mojej strony gdy chcę dojść na "plażę" lub w okolice starej rzeźni - będę miał dalej (ale niżej)
@hoRacy: @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

z wózkiem

trasą zamkową


@hoRacy:

Nawet na piechotę trzeba zapieprzac po schodach, co dopiero z wózkiem czy rowerem. Poza tym po moście klodnym bedą jeździły na łasztownię tramwaje, co jeszcze bardziej uzasadnia jego budowę, poza tym to tylko element nowego układu komunikacyjnego w tamtej okolicy (bulwar i Łasztownia).
@hoRacy: Koszt całego projektu to 300 milionów, nie 400, ale sam most to jakieś 50 milionów. Reszta to drogi w obrębie Łasztowni i nabrzeża, likwidacja arterii nadodrzańskiej i redukcja trasy zamkowej do dwoch głównych nitek i zjazdu w stronę wałów. Biorąc pod uwagę gigantyczny wpływ wybudowania mostu na wartość gruntów na Łasztowni i atrakcyjność dla inwestorów to owszem, opłaca się wydać te pieniądze.
Nie znam się na przestrzeni miejskiej - stąd pytanie: czy jest jakaś relna szansa na pontonówkę, czy taxi wodne na łasztownie z wałów po remoncie nabrzeża tychże?