Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki.
Odrzućmy na chwilę poglądy lewicowe i prawicowe, Kaczyńskich, Merkel, Tuska i innych Rydzyków, bo tutaj nie chodzi o preferencje polityczne, ale o zwykły ludzki rozsądek. Mieliśmy już zamach w Paryżu, Brukseli, Nicei, Bawarii. Tak się dziwnie złożyło, że zamachowcami byli arabowie- uchodźcy. I tu mam pytanie: jakim trzeba być debilem, żeby po tym wszystkim głosić hasła "refugees welcome"?
Zapraszam do dyskusji.

Dołączam obrazek poglądowy z protestu przed sejmem.

#4neuropa #4konserwy #uchodzcy #polityka #terroryzm #pytanie
kulis1111 - Mirki i Mirabelki.
Odrzućmy na chwilę poglądy lewicowe i prawicowe, Kacz...

źródło: comment_lbi5XzpgpeTsuhkRcAxUkRqxNMjzWsAm.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@kulis1111: Mi się wydaję że to zbiorowa represja, wpuszczanie i pomoc uchodźcom to dla wielu ludzi kluczowy element ich ideologi, jeżeli któreś z założeń ideologi się nie sprawdza i jest w 100% błędne to człowiek broni się w taki sposób, przecząc logice i zdrowemu rozsądkowi.
  • Odpowiedz
@kulis1111: Wystarczy być ignorantem i nie wiedzieć zupełnie nic o "kulturze" bliskiego wschodu. Niestety jednak - jesteśmy zaściankowym, wręcz faszystowskim krajem pełnym ksenfobów i rasistów w którym jeszcze nikt ne zginął od modnych bardzo za granicą zamachów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kulis1111: zamachy są różne, łącznie z prawackimi , więc z tego by wynikało że należy wszystkich prawicowców wysłać na Madagaskar i nie wpuszczac nowych do Europy.
Zamachy są lewicowe, wiec wszystkich lewicowców nalezy wysłać na Madagaskar i nie wpuszczać do Europy.
Zamachy bywaja nawet centrowe, liberałów (był taki jeden nawet w Polsce) wiec centrowców też.
Są zamachy robione przez fanatycznych chrześcijan - to samo.
Są też zamachy aideologiczne robione przez szaleńców/sfrustrowanych
  • Odpowiedz
@kulis1111: Problemem nie są uchodźcy, ale to, że wraz z nimi do EU miała okazję dostać się masa osób o zagadkowym pochodzeniu. Do tego bardzo szybka radykalizacja poglądów ludzi, którzy ponoć wychowali się w naszej kulturze. U nas jak ktoś ma problem to bierze sznur, w Japonii są pociągi, a inni wolą się rozerwać, albo zademonstrować nie wiadomo co, zabijając kogo się da. To są chyba różnice kulturowe.
  • Odpowiedz
@teren:

Są zamachy robione przez fanatycznych chrześcijan - to samo.

Jakoś nie słyszałem żeby ktoś rozjechał samochodem tłum ludzi krzycząc "Jezu ufam tobie!"

Jeśli "zdrowy rozsądek" w przypadku imigrantów mówi ci, że skoro imigrant dokonuje zamachu/ataku to należy nie wpuszczać w ogóle milionów innych którzy żadnych ataków nie dokonują, to "zdrowy rozsądek" musi ci też podpowiadać te wszystkie rzeczy które napisałem wyżej.

Tylko ze to absurd, bo taka odpowiedzialność zbiorowa jest
  • Odpowiedz
Jakoś nie słyszałem żeby ktoś rozjechał samochodem tłum ludzi krzycząc "Jezu ufam tobie!"


@kulis1111: to ze o czymś nie słyszałeś to nie znaczy że tego nie ma
https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_terrorism#Contemporary

http://www.huffingtonpost.com/babak-rahimi/the-religious-sources-of-christian-terrorism_b_9066868.html

nawet buddyści dokonują zamachów, mogłem dodać też buddystów, tak samo jak hinduistów itd.,

Tutaj nie chodzi o odpowiedzialność zbiorową, ale o brak jakiejkolwiek weryfikacji uchodźców. Nie od wczoraj wiemy, że wielu z nich ma fałszywe dokumenty. Mając na uwadze dobro swojej rodziny
  • Odpowiedz
@teren:

Chodzi o odpowiedzialnośc zbiorową, bo pytanie było czy należy w ogóle nie wpuszczać uchodźców, a nie czy należy lepiej ich weryfikować. weryfikować oczywiście należy, ale jak mówię to inne pytanie


Uważam, że my nie jesteśmy w stanie ich zweryfikować.
  • Odpowiedz
@teren: No na pytanie czy należy wpuszczać uchodźców nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wypadałoby to zrobić, ale znów pojawia się pytanie czy osoby z obozów dla uchodźców to uchodźcy w sensie stricte. Osobom pokrzywdzonym z powodów wojny należy pomagać, to raczej jest poza dyskusją. Pytanie jak to zrobić w taki sposób, by pomoc ta nie była niedźwiedzia przysługą. Do tego dochodzi kwestia środków i możliwości. Nie jestem przekonany do tego, by kogoś
  • Odpowiedz
Typ o nicku @teren stwierdził ostatnio, że większość zamachów organizują chrześcijanie z Europy także polecam go na czarną listę jeśli nie macie ochoty czytać skrajnie lewackiego bełkotu bez argumentów xD
  • Odpowiedz
Wypadałoby to zrobić, ale znów pojawia się pytanie czy osoby z obozów dla uchodźców to uchodźcy w sensie stricte.


@Maneharno: (ʘʘ) no a kto inny mieszka w obozach dla uchodźców jak nie uchodźcy? nie prostytuuj tu logiki...

Do tego dochodzi kwestia środków i możliwości. Nie jestem przekonany do tego, by kogoś zamykać w obozie. I tam przez kilka lat tresować na europejczyka.

oczywiście że obozy to kiepska
  • Odpowiedz
Typ o nicku @teren stwierdził ostatnio, że większość zamachów organizują chrześcijanie z Europy także polecam go na czarną listę jeśli nie macie ochoty czytać skrajnie lewackiego bełkotu bez argumentów xD


@ajaracki: skończ już bełkotać i trollować, zaorałem cię już raz i wypad stąd. Żeby zakończyc temat, kto dokonuje większości zamachów w Europie.
w 2015 było 211 zamachów w UE, z czego 17 islamistycznych.
The number of attacks slightly increased in 2015
  • Odpowiedz
(ʘʘ) no a kto inny mieszka w obozach dla uchodźców jak nie uchodźcy? nie prostytuuj tu logiki...


@teren: Nie wiem, może np terroryści, tacy jak ten który wysadził się wczoraj w Niemczech?

oczywiście że obozy to kiepska sprawa i to z wielu względów, poczynajac od humanitarnych po takie, ze jak ktoś mieszka w takich obozie to prędzej znienawidzi Europę. niż zostanie Europejczykiem. Tak się rodzi radykalizm


Obecna
  • Odpowiedz