Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałbym Wam się pochwalić - wynająłem wraz z #rozowypasek swoje pierwsze mieszkanie i jako, że mam tam 3 pokoje to jeden został zaadoptowany na "pracownię". Postanowiłem samemu zrobić biurko. To był mój pierwszy aż tak zaawansowany projekt #diy . Zaprojektowałem najpierw całość w blenderze, potem każdy poszczególny element rozrysowałem do wycięcia w białej płycie meblowej (+ osobno blat). Skręcałem wszystko na konfirmatach, często brakowało narzędzi ale jest stosunkowo równo - jak widać. Szuflady są ogromne w porównaniu do gotowych biurek, wewnątrz długie na 53,5cm, wysokie 12/17cm (po 4), szerokie 30,8cm. Dłubałem to prawie miesiąc w wolnym czasie po pracy. Jestem niesamowicie usatysfakcjonowany z efektu. 3m równej powierzchni roboczej to super sprawa dla naszej dwójki. Jeśli ktoś będzie chciał mogę podesłać więcej zdjęć jak to powstawało od zera.

Koszt całego biurka to około 800zł. 589,89 za blat w okleinie "Orzech Ecco" i białą płytę z docięciem oraz okleinowaniem wybranych krawędzi, do tego prowadnice, wkręty, konfirmaty, gwoździe, zaślepki, płyty HDF, łącznik blatu (złożony z 2 części ze względu na problem z wniesieniem całości na 4 piętro, zawinięciem się w mieszkaniu i na klatce), uchwyty szuflad, śruby do nich, kątowniki do ustabilizowania pozycji blatu między kontenerkami z szufladami a blatem, podkładki filcowe i zaślepki białe konfirmatów.

W załączniku zdjęcie jak pokój wyglądał na początku. Muszę was zmartwić - w innych pokojach (i przedpokoju) też dominował okropny różowy, już jest normalnie.

#chwalisie #pokazbiurko
Pobierz zielony041 - Mireczki, chciałbym Wam się pochwalić - wynająłem wraz z #rozowypasek sw...
źródło: comment_qClQil8EMjRmrppHi2qp8sMIczP64rUE.jpg
  • 95
złożony z 2 części ze względu na problem z wniesieniem całości na 4 piętro, zawinięciem się w mieszkaniu i na klatce


@zielony041: panie kolego ostatnio wnosiliśmy drzwi przesuwne do pełnowymiarowej szafy wnękowej i jakiś nie było problemu z wtarganiem tego na 6 piętro w całości
@turemka: w tych marketach mają porąbane marże, i za każde cięcie sobie kasujądo dychy nawet, okleiny obczaj ceny sobie 10-20zł za 90cm pasek blatowy xD, za oklejanie też doliczają #!$%@?.
w sumie całę to biurko to projekt + skłądanie przepłąconego mebla ala Ikeia xD
@zielony041: drogo w #!$%@?, sam meble robię tylko z drewna a takie coś z płyty bym koło 300zł zrobił, max 400 xD. (materiały)
@abdonaty: Pisałem, IKEA Markus, materiał ciemnoszary.

@Ulvarin: @turemka: @laza:

Popatrzcie panowie.
Blat z linku kosztuje 216zł. Blat waży 62KG. Przesyłka do 30kg - przedpłata 17,21zł . Powiedzmy, że wyślą to w dwóch paczkach po 30kg i będzie ok - daje nam to 250zł. Płyta meblowa najtańsza kosztuje około 24zł/m2. Wykorzystałem 1,5płyty meblowej 2,07x2,8m czyli 8,7m2 = ~210zł
250 + 210 = 460zł

590 - 460 = 130zł
Ale