Wpis z mikrobloga

Mirki, prośba o pomoc! :)
Dotyczy #rudaslaska #katowice #chorzow #bytom #zabrze

O co chodzi. Mój kolega nie może znaleźć pracy od dłuższego czasu. Nie jest studentem, ma 28 lat, żadnej pracy się nie boi. Niestety od lekarza medycyny pracy nie otrzyma zdolności do pracy przy maszynach, nie zrobi prawka, uprawnień na wózki ze względu na wzrok. W call center go nie chcą.
Może jakiś mirek potrzebuje kogoś do pracy? A jak nie - to wspomóżcie plusem. Chcę mu pomóc, a wiem że wyczerpał już wszystkie opcje, codziennie wysyła CV, jest zapisany w agencjach pracy i nic.

Problemem jest dojazd - mieszka w Rudzie i dojedzie tam, gdzie jest w stanie.
To co Mirki, pomożecie? ;) Piszcie na PW, podam kontakt bezpośredni.
#praca
  • 40
@mojwa: pewnie nie zarobi najlepiej, ale widziałem wczoraj ogłoszenie w kebabie na Sokolskiej w Katowicach, że szukają personelu i kierowcy, więc może by miał na przeczekanie

siłownie Smart Gym się na śląsku otwierają, w Zabrzu szukają aktualnie trenerów personalnych i instruktorów fitness (te pewnie odpadają), ale też asystentów siłowni - więc może tutaj, nie wiem na czym polega ta funkcja, ale można próbować jeśli lubi takie klimaty i co nieco się
ze sklepów tez ma zero odezwu


@mojwa: Próbował w LIDL? Praca nie jest łatwa i niestety 3/4 etatu, ale w Rudzie ciągle brakuje im ludzi i płacą dość nieźle. Jest też droga awansu od szeregowego pracownika do kierownika sklepu.
Nie wiem jak oni prowadzą selekcję CV, możliwe że góra go odrzuciła.
@mojwa Jestem tym kolegą Mojwy.

28 lat, studia biotechnologiczne przerwane. Brak jakichkolwiek specjalistycznych uprawnień. Angielski średnio-zaawansowany (doskonałe rozumienie w mowie i piśmie, przeciętna zdolność mówienia, z pisaniem jeszcze gorzej), z praktycznych umiejętności: znajomość Linuxa, CSS3, HTML5, podstawy mySQL i php (ale naprawdę podstawy).

Nie widzę na prawo oko. W związku z czym każdorazowo dostaję od lekarza medycyny pracy przeciwwskazanie na pracę przy maszynach w ruchu czy wymagającą jakiejkolwiek zdolności oceny odległości. Jako,
@krzysztof-sowinski spoko szczery gosc jestes i to jest twoj atut. Wyglad i wada wymowy nie wyklucza cie z znalezienia pracy wprost przeciwnie. Nie trac czasu na myslenie ze znowu nikt nie dzwoni idz do szkoly policealnej mnostwo darmowych kierunkow. To jak inni patrza i mowia o Tobie to tylko ich slowa. Moze skup sie na temacie IT poglebiaj wiedze. A w miedzy czasie nie myslales zeby zaczac cwiczyc? Chocby w domu to
@mojwa: Eh. Nie mówię że tak jest. Ale jesteś trochę naiwna jeśli mówisz że nie widzisz sensu aby kogoś oklamywal. W ciągu milisekundy przyszło mi na myśl że, po prostu nie chce mu się pracować. Wykorzystuje swoje kalectwo, wszystkim mówi ze CV rozsyla itp a leży przed tv. Tłumacząc sobie i innym że nikt go nie chce bo coś tam. Nie ufaj wszystkim na ślepo, polecam. NIE MÓWIĘ ŻE ON TAK
@mojwa: @krzysztof-sowinski: z takiej pracy, która mi przychodzi do głowy i z której nie dyskwalifikuje Cię żadna z Twoich ułomności to będzie kucharz. Nawet jeżeli nie umiesz gotować to zatrudnij się na początku jako barbek w jakimś mało luksusowym barze. Wiadomo, że na start kasa z tego jest mizerna, ale jak już tam będziesz to podpatruj kucharzy, niech Cię czegoś nauczą. Kombinuj w tym kierunku sam w domu. Powiem Wam
U mnie w pracy jest osoba,która ma problem ze słuchem nosi aparat i pracuje jako brukarz,ma prawo jazdy..jeszcze w mieście 17% bezrobocia (mazury),


@smierdzacy_karakan: w Bytomiu ponad 20% ( ͡° ͜ʖ ͡°)