Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy! Szukam speca który montuje klimatyzacje w domach. Proszę odezwijcie się.

Dlaczego przewody z czynnikiem muszą mieć długość 1.5 m minimum? Czy faktycznie tak jest? Czy to tylko jakaś ściema? Tynkuja mi dom i wprowadzam odpływ wody tak żeby był pod elewacja. Natomiast założyłem że wystarczy przewiert przez ścianę i montaż obu jednostek na tej samej wysokości (wewnętrzna i zewnętrzna) bez zbędnych ceregieli przeprowadzeniem rur. może tak być? Czy trzeba zachować minimum 1.5m długości rur z czynnikiem?

#budowlanka #budownictwo #klimatyzacja #dom #remontujzwykopem #remont #kiciochpyta
  • 16
@Airbooz: teoretycznie niektórzy doradcy techniczni mówią o 3 m z uwagi na ewentualny problem głośnego przepływu czynnika chłodniczego. Niektórzy instalatorzy robią pętlę zaraz za j. zewnętrzną żeby tych metrów było, inni zaś robią podłączenie zaraz za ścianą nie zważając na długość linii. Jak w DTR nie ma żadnej uwagi na temat długości przewodów to zdaj się na łaskę instalatora, przynajmniej w przyszłości będziesz wiedział do kogo się #!$%@?ć.
@Napleton problem w tym ze instrukcja mówi minimum 1.5m przewodu, więc mur to 2x pustak i styropian 5cm. Czyli jakieś 50cm. 1m jest w stanie zawinąć za jednostka? Niby dużo, nie dużo. Masz doświadczenie z firmą Daikin?
@Airbooz: Skoro w instrukcji jest napisane 1,5 m to zrób mimo wszystko, żeby później nie mieli ewentualnych podstaw do nie uznania gwarancji. Powinien być w stanie zawinąć (może nie będzie wyglądało zbyt atrakcyjnie, ale odległość zachowasz), w innym wypadku niech znajdzie inne miejsce montażu. Daikin to jeden z liderów na rynku i całkiem spoko klimatyzatory produkują. Chociaż z informacji jakie posiadam to swego czasu wprowadzili linię ,,ekonomiczną" klimatyzatorów i na chwilę
@Airbooz: Trochę tych rbx powiesiłem, więc zrób tak, że przesuń skraplacz o ten metr czy 1,2 w prawo , lewo, góra dół bez znaczenia a miedź puść pod styropianem
bo zawinąć to tak słabo - łatwo rurę ukręcić i dupa
super mostka cieplnego nie będzie bo rury masz 1/4" i 3/8" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@synek_ problem w tym, że umiejscowienie jednostki wew nie da się zmienić ze względu na to że jest to poddasze i w pokoju tylko w tym miejscu mogę dać, a styropian jest między murami. W tym cały problem...