Wpis z mikrobloga

TOWARZYSZE Z FALLOUT 3

Arcade Gannon - nie trzeba chyba przedstawiać. Naukowiec, niegdyś członek Enklawy, obecnie członek Uczniów Apokalipsy.

Alexandra - Młoda, atrakcyjna dziewczyna w typie kowbojki z sąsiedztwa, pracująca obecnie jako łowca głów dla Legionu. Kiedyś ochraniała karawany. Zna się trochę na medycynie. Pochodzi z Nowego Kaanan, ale nie przepada za mormonami. Jest cyniczna i pogardza słabymi. Jej jedynym celem jest przeżycie i zarobienie pieniędzy. Chciałaby się kiedyś ustatkować, ale ciągle to przekłada.

Joshua Graham/ Wisielec - Tajemniczy bandyta dobrze znany w okolicznych miastach i wioskach. Wiele razy wymykał się śmierci. Nie ma przyjaciół, ma za to wielu wrogów oraz niegasnącą chęć do walki. Opisany w osobnym wpisie.

BAJAR- Robot z cybernetycznym mózgiem podobny do Skyneta z F2. BAJAR to skrót od brain-in-the-jar. Można nosić jego mózg oddzielnie i zadawać mu pytania, ale po umieszczeniu mózgu w korpusie sam będzie za nami podążał. Musi przyzwyczaić się do ruchu.

Bear - Wielki nawet jak na supermutanta supermutant, członek gangu Zardzewiałe Haki. Początkowo ochraniał zaatakowaną przez nich karawanę, ale został ranny i pojmany. Jest niestety zakładnikiem szefa gangu, Kyle'a, który założył mu bombę przy sercu i przez nią zmusza go do posłuszeństwa. Bear jest nie tylko silny, ale także wyjątkowo inteligentny. Udaje bezgraniczne posłuszeństwo, ale marzy o wolności i zemście. Gracz może oczywiście mu pomóc... albo samemu stać się jego panem.

Beatrice - Supermutant płci żeńskiej, ochroniarz w barze na Tamie Hoovera. Kiedyś służyła w armii Mistrza. Silna i głupia, w przeszłości krążyła po pustkowiu zjadając swoich wrogów. Jeżeli gracz pomoże jej obronić się przed bywalcami baru, Beatrice przyłączy się do niego.

Devil dog - Groźny, zmutowany pies żyjący niedaleko wioski plemienia Hangdogs. Plemię Blackfoot oddaje mu cześć. Przy wysokich umiejętnościach traperskich oraz z użyciem jedzenia gracz może go oswoić. Diabelski pies choruje na wściekliznę i przez to jest bardzo agresywny.

Battery - Młody dzikus z Jerycha. Pracuje w elektrowni, ale zdążył się tam znudzić. Niewiele o nim wiadomo. Może opowiedzieć graczowi o plemieniu z Mesa Verde.

Xian - młoda i uparta naukowiec pochodząca z San Francisco. Do NCR trafiła w ramach programu wymiany z zamiarem studiowania. Dołączyła do Prespera, by pomóc w pracach wewnątrz Boulder Dome. Gracz znalazłby ją zarażoną wirusem i prawie martwą. Po udzieleniu jej pomocy przyłączyłaby się do więźnia. Xian wie dużo na tematy naukowe i potrafi wytwarzać naboje i proch. Jeżeli Więzień jest charyzmatyczny i/lub inteligentny może wdać się z nią w romans.

Job - zepsuty policyjny Mr Handy z Denver. Gracz może go naprawić i przyłączyć. Nie jest najskuteczniejszy w walce, ale potrafi radzić sobie z elektronicznymi pułapkami.

Kurisu - Zaginiona siostra Sulika, nigdy przez niego nie odnaleziona. Obecnie przewodzi plemieniu Blackfoot.

Otto Steed - Jedyny ghoul na Tamie Hoovera, naczelny inżynier zajmujący się oczyszczaniem wody. Uratowany przez NCR po tym, jak na pustkowie wygnały go inne ghoule. Bardzo sprawny mechanik, może dołączyć do Więźnia, jeżeli pomożemy mu rozwiązać problemy Tamy.

Measles - Ghoul urodzony ghoulem. Jest ochroniarzem przywódcy ghouli z Reservation. Nienawidzi ludzi. Świetny w walce wręcz. Wrogowie zwykle lekceważą go z powodu jego niepozornej postury i odrażającego wyglądu.

S.O.R.-1000 Alpha - zepsuty wojskowy robomózg ze stacji kosmicznej BOMB. Chce powstrzymać Prespera za wszelką cenę i jest gotów zginąć. Gracz może go naprawić.

Którzy z towarzyszy wydają się Wam najciekawsi?

Jutro kończymy #tydzienzvanburen - mimo tego zachęcam zainteresowanych do śledzenia tagu.

#fallout #fallout3 #vanburen #tydzienzvanburen #rpg #postapokalipsa
Sagez - TOWARZYSZE Z FALLOUT 3

Arcade Gannon - nie trzeba chyba przedstawiać. Nauk...

źródło: comment_KMOL20BFaLYYeau9OdTWIjFMEY5Kw3vn.jpg

Pobierz
  • 11
@Sagez albo mi się zdaje albo wśród towarzyszy jest mało ludzi, ale może jestem przyzwyczajony do falloutów w 3d. Anyway najbardziej podoba mi się bear trochę przypomina mi Doga/Goda z dead money
Mimo narzekań z różnych stron na fallouta 3 mi tam się podobała fabuła i poświęcenie bohatera (wręcz nawet na tym bym zakończył grę, gdyby nie dodatki). Minusy spływajcie na mnie.
@mg93: Spoko. Ale to jakieś prowo? Celem tej serii nie jest wyśmiewanie Fallout 3 od Bethesdy, tylko przybliżenie anulowanego Fallout 3. Nawet jeśli robimy porównania to raczej do New Vegas.
Nie widzę problemu. Jestem z tych fanów, którzy chcieliby ujrzeć nawet wątpliwej jakości tytuły z nazwą Fallout, obojętnie czy to Tactics 2, czy extreme, czy jakieś niewiadomoco. Gra może być słaba, ale nawet słaba gra może coś wnieść albo przydać się
@Lisaros: You know me too well :).

Zostawiam sobie jednak furtkę jeśli chodzi o romanse w grach i powiedzmy, że w 99% przypadków byłbym ich przeciwnikiem. Po prostu nie pamiętam gry, w której romanse byłyby zrobione w jakiś przekonujący i mało rażący sposób i nie były wodą na stulejarski młyn. Moim zdaniem w erpegach znacznie bardziej liczą się inne rzeczy i szkoda tracić czasu na romanse, a jak kogoś do tego
@Lisaros: Meh, siostra Sulika nie jest Sulikiem ( ͡º ͜ʖ͡º). Jednak z samego sentymentu bym udawał zainteresowanie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Poza nią pies brzmi ciekawie, szkoda tylko że nie ma samego Sulika ( ͡º ͜ʖ͡º)