Wpis z mikrobloga

@Gnieznianin: Są niby Negocjacje Brożka i Stelmacha, ale to nie jest stricte psychologiczna książka, obczaj sobie dokładnie i poczytaj recenzje. Oprócz tego możesz poczytać Kahnemana - Pułapki myślenia - ale to znowu nie jest książka stricte o negocjacjach, za to myślę, że część wiedzy z niej w negocjacjach może się przydać. No i jest przystępnie napisana. I w sumie może lepiej poczytać o perswazji, retoryce i ewentualnie erystyce?

Jak będziesz chciał
@Gnieznianin: Nie ma to nic wspólnego z negocjacjami, ale działką psychologii, która mi się bardzo podoba jest analiza transakcyjna. Ja bym powiedziała że to jest takie bardziej ścisłe, logiczne podejście do ludzkich zachowań. Podstawowa książka to W co grają ludzie? Erica Berne
@jedrek1212 @Self_Appointed_Shrink @www_h @Jessamine

Co myślicie o takim zbiorze?

Jak rządzi nami mózg, vetulani
W co grają ludzie. Psychologia stosunków międzyludzkich
Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
Mózg incognito. Wojna domowa w Twojej głowie
Prawy umysł. Dlaczego dobrych ludzi dzieli religia i polityka?
50 wielkich mitów psychologii popularnej
Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło?
Dochodząc do TAK. Negocjowanie bez poddawania się
Odchodząc od NIE
Erystyka, czyli sztuka prowadzenia sporów
@jedrek1212
Też myślę, że dużo, ale budżet mam teraz i nie wydaje swoich ani złotówki a może mi przepaść. Chcę to mieć u siebie, bo nie będę jedyny, który skorzysta na książkach a jest to powiązane z moją dziedziną pracy jak i mojej dziewczyny. Póki co idę się rozejrzeć w antykwariacie, czy ich nie ma i najwyżej kupie nowe.

Dziękuję za opinię ;3
@Gnieznianin: Chesz zacząć od konkretnej literatury dotyczącej bezpośrednio sztuki negocjacji? Zacznij tylko od tych dwóch pozycji co podałem. Po lekturze będziesz wiedział więcej, w która stronę "edukacji" tego obszaru chcesz iść.
@Gnieznianin: Lista jak lista, na pewno dowiesz się z nich czegoś interesującego, ale nawet 1000 przeczytanych książek nie zrobi z Ciebie eksperta od negocjacji. O ile nauka może bardzo pomóc i dostarczyć przydatną wiedzę, o tyle w negocjacji trzeba czegoś więcej - umiejętności interpersonalnych, obserwowania i wyczucia ludzi, zdecydowania jaka taktyka czy technika na kogoś zadziała, a jaka nie i tego trzeba uczyć się w działaniu.
A jak po prostu chcesz