Wpis z mikrobloga

Zaczęłam biegać i bardzo mi się to podoba. Celem jest poprawienie kondycji, pobudzenie, żeby mieć energię na cały dzień (biegam o 6 rano) i jednocześnie trochę relaksu przed rozpoczęciem pracy. Jak się okazało bieganie spełnia te warunki (gorzej będzie zimą). Jest miło - duży park, stawy, zamek, przepiękne widoczki, ławka do chwili relaksu przed powrotem do domu... I tylko jedna rzecz zaburza tę sielankę. Są to żule siedzący na parkowych ławkach (tak, o 6 rano już tam są) i za każdym razem rzucający ten sam "dowcip".
"Kup sobie rower, będziesz szybciej". "Pożyczę Ci rower, będzie szybciej". Jak zdarta płyta. Słyszałam to już z 20 razy, może nawet więcej. Za każdym razem olewam ich i biegnę dalej. Ale wkurza to niesamowicie (za każdym razem jak to słyszę bardziej ;-)). Chętnie bym im coś ostrego powiedziała, żeby im się zrobiło niemiło, ale kompletnie nie mam pomysłu co mogłoby ich dotknąć.
Jakieś podpowiedzi?

#bieganie #zulcontent
  • 108
  • Odpowiedz
@mkarweta: Latem się też nie przegrzewam. Ja się właściwie nie pocę - co prawda po bieganiu koszulkę mam trochę wilgotną, ale w normalnych warunkach pot pojawia się dopiero jak jest grubo powyżej 30 st. Za to jestem typowym zmarzluchem, dlatego zimy się boję - ale to też próbuję naprawić, bo to efekt niedoczynności tarczycy, a nie "taka natura".
  • Odpowiedz
@AspolecznaWSieci: daj na luz, jak się #!$%@? na nich to będą mieli pożywke. Biegaj, po to to robisz aby się zrelaksować. A o zimę to ty się nie martw. Biegaj a zobaczysz że gruba kurtka zimowa będzie wisiała w szafie i będziesz chodzić w polarach które ci wystarczą, w zimie dodatkowo możesz się hartować kąpielami.
  • Odpowiedz
@AspolecznaWSieci: Ja bym zaproponował inne rozwiązanie. Wydaje mi się, że jeżeli odgryziesz się jakimś ciętym tekstem, żule tylko wezmą to jako zaproszenie do zabawy i będą siedzieć i obmyślać kolejny tekst. Jeżli będziesz ich ignorować, możliwe że z czasem im się znudzi, możliwe że nie. Może po prostu zacznij mówić im "dzień dobry". Tak przyjaźnie i z uśmiechem. Myślę, że to lepsze niż odcinki lub ignorowanie.
  • Odpowiedz
@maly0911: Fajna propozycja, ale boję się, że odbiorą to jako chęć zaprzyjaźnienia się i zamiast żartów z rowerem, będą prosić o kasę na winko...

Kilka osób sugeruje słuchawki - może się przemogę i przynajmniej ten odcinek z żulami będę słuchać muzyki.
  • Odpowiedz