Wpis z mikrobloga

Mam wielki problem. Postanowiłem wyczyścić sobie laptopa na własną rękę. Nigdy wcześniej żadnego lapka nie rozbierałem, a nie mam zamiaru chodzić do serwisu, gdy jest on sprawny. Pomyślałem, że jeśli mam pdf z instrukcjęą serwisową (OD PRODUCENTA) pójdzie to bez problemu. I tak było (do czasu). Zdjąłem wszelkie osłony, klawiaturę i już się miałem zabierać za wyjmowanie płyty głównej, gdy nagle zauważyłem, że w mojej instrukcji (powtarzam, OD PRODUCENTA) brakuje ok. 10 stron, które to właśnie opisują. Zostałem zrobiony w #!$%@? i nie wiem, co dalej robić, a boję się, że zapomnę czegoś odpiąć i urwę najbardziej kluczowy element. Ktoś bardziej doświadczony wie może, co dalej robić w tym stanie, żeby dostać się do układu chłodzenia?
Laptop: Packard Bell Easynote LM85

#serwis #pytanie #komputery #laptopy #naprawalaptopow
RefujBukszpryt - Mam wielki problem. Postanowiłem wyczyścić sobie laptopa na własną r...

źródło: comment_lmBpQPkeJjeutbF1nc1d6FA5NrTTETO0.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@RefujBukszpryt: Dasz radę na luzie, musisz podnieść płytę z obudowy, zazwyczaj trzymają ją jeszcze 1-2 śruby zaznaczone strzałkami. Unieś od prawej strony i wysuń w prawo. Wcześniej odepnij ten biały kabelek antenowy jezeli jeszcze tego nie zrobiles.
  • Odpowiedz
  • 1
@DennisRozrabiaka @Dolan Właśnie zauważyłem, że jest jedna śrubka tak zaznaczona i odkręciłem ją, jednak wciąż czuję dość spory opór, gdy próbuję podnieść płytę (najbardziej, w prawym dolnym rogu, koło dysku). A na yt nie znalazłem nic z tym samym lub podobnym modelem (chyba że za mało szukałem :( )
  • Odpowiedz
@RefujBukszpryt: Wyjmij dysk, spróbuj ostrożnie podnieść - jeżeli nadal gdzieś w prawym rogu jest za duży opór, to szukaj tam jakiejś śrubki lub zatrzasku. Poświeć latarką w telefonie, może coś przeoczyłeś.

Swoją drogą, niezła godzina na takie manewry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pastę też wymieniasz?
  • Odpowiedz
  • 0
@MrPickles Ogólnie na dziś miało być tylko rozebranie, a jutro załatwię pastę od znajomego i możliwe, że coś z tym zrobię (bo z tych czynności mam strony w instrukcji :D)

Teraz kombinuję z odpięciem panelu lcd, ale to pewnie zaraz znajdę na yt.
  • Odpowiedz
  • 1
@DennisRozrabiaka
Dzięki wielkie, panowie! Udało mi się rozdzielić ją w końcu od reszty :)

Wcześniej odepnij ten biały kabelek antenowy jezeli jeszcze tego nie zrobiles.

@Dolan gdzybyś mi tego nie napisał, pewnie szlag trafiłby moją antenę, albo kartę wifi. Nie wpadłbym na to, że jest ona połączona z ekranem :)
  • Odpowiedz