Wpis z mikrobloga

#coolstory #polakicebulaki #heheszki

Zapomnialem Wam opowiedziec moja wczorajsza historie. Jechalem pociagiem i przez przypadek wsiadlem do 1 klasy. Konduktor poprosil zebym sie przesiadl do 2 klasy i luzik. Usiadlem z randomami w przedziale i czytam ksiazke. Mija 5 minut, ja w pelni zaabsorbowany ksiazka i wchodzi ten sam konduktor i pyta sie czy ktos sie dosiadl. Ja siedze cicho bo mnie juz kojarzy, a Grazyna taka +100kg z rodzinka pokazuje na mnie palcem i glosno sapie "ON!". Czaicie jaka trzeba miec #!$%@? psychike zeby tak sprzedawac wspolpasarzerow? xD Oczywiscie mialem bilet. Jak konduktor wyszedl to tylko powiedzialem jej, ze przez takie #!$%@? jak ona w trakcie II wojny swiatowej gineli niewinni ludzie. Grazyna w szoku nie wie co powiedziec, coreczka patrzy sie na mnie, a maz Grazyny wkuwiony mowi do niej "po co sie glupia odzywasz?!" xD
  • 47
Szanowny kolego, nawet gdybym nie mial biletu to wyjasnij mi jaki jest interes tej osoby w donoszeniu na mnie? Nie spotka ja z tego powodu zadna niedogodnosc, nagroda ani kara.

@Re-volt: Po pierwsze, mniej zarobiłby przewoźnik kolejowy. A to nie jest w moim interesie, bo zależy mi na sukcesie połączeń kolejowych, a jeśli spółka jest państwowa to jestem pośrednio jej współwłaścicielem.
Po drugie, po wielu takich przypadkach konduktorzy nie pytaliby się
ale serio by Ci przeszkadzalo, ze siedzi obok Ciebie elegancko ubrany typ i czyta w ciszy ksiazke i po prostu nie stac go na bilet?


@Re-volt: #!$%@?. Jak kogoś nie stać na bilet to niech nie korzysta z usługi która wymaga zapłacenia za nią. #!$%@? mentalność. Z takim podejściem to można wyjść od fryzjera nie płacąc, bo i po co skoro mnie nie stać? Przeszkadza to komu, kradnę? Nie, to nie
@Re-volt: Przeszkadza mi jak współpasażer nie ma biletu z jednego powodu. Jakby wszyscy ładnie płacili to nie byłoby aż tak wysokich podwyżek z roku na rok i likwidowania nierentownych połączeń w takiej skali. Koniec końców gapowicz nie oszukuje państwa i systemu tylko mnie. Bo ja i pani grażyna się w sumie zrzucamy na jego przejazd, a i tak co roku mamy coraz drożej i gorzej. U mnie w mieście ceny za