Wpis z mikrobloga

Dzisiaj utonęłam w pismach. Głównie sama prokuratura, choć widziałam, że i policja się do nas dobija - ci akurat sprawy wolą załatwiać drogą mailową. Chociaż tyle dobrze :-)

A wracając do pism: sprawy głównie dotyczą komentarzy, w których ktoś - błędnie interpretując wolność słowa - popłynął ze swoją nienawiścią do świata. W mojej ocenie większość żądań prokuratury jest uzasadniona, choć i znalazło się takie, w którym pozytywny komentarz użytkownika (w mojej ocenie) został błędnie zinterpretowany przez prokuraturę, co ruszyło lawinę poszukiwań autora. Niestety, prawo nie daje nam narzędzi pozwalających ot tak odmówić im uzyskania danych. Głęboko jednak wierzę w umorzenie tej sprawy. Rozsądek podpowiada, że tak powinno się stać.


#aswykopu #wykop #bagietywdrodze #mojapracatakapiekna
Pobierz
źródło: comment_VoVoophZfGbdAIYTQGQlqGqg3K3OxiKk.jpg
  • 345
@a__s:
1. Czym różnią się powiadomienia z policji od tych z prokuratury? Ciężarem gatunkowym komentarza czy nie ma reguły?
2. Przyłączam się do pytania @luke_cornet , informujecie użytkownika o tym fakcie? Ewentualnie sugerujecie jakoś aby zastanowił się nad tym co wypisuje?
3. Czy za memy / obrazki też w tej puli znalazły się jakieś pisma czy tylko za komentarze?
@PolakKatolik: @szogo89:

możesz podać przykłady tych wypowiedzi?


Głównie chodzi o komentarze mówiące o tym, że kogoś należy zabić (w tym różne sposoby na to jak należy to zrobić, np: do gazu, nabić na pal, kulka w łeb, itp). Komentarze w szczególności dotyczą osób o innym wyznaniu i kolorze skóry, ale są też osoby, które chciałby zabijać swoich rodaków - nas - choćby za poglądy polityczne.

Jeśli widzę, że ktoś w swoich komentarzach pisze, że chciałby ponownego otwarcia obozów zagłady albo zabijania ludzi w sposób, od którego zginęło wielu naszych bohaterów, pradziadków, dziadków... Jakim człowiekiem trzeba być, by czegoś takiego życzyć innym tylko dlatego, że różnią się od nas wyznaniem, kolorem skóry czy poglądami politycznymi


@a__s: podludzie, nie każdy ogarnia że w XXI wieku można pozbyć się problemu trochę bardziej humanitarnie np. poprzez zamknięcie granic, deportacje, zmiany
@luke_cornet: @worldmaster @TymRazemNieBedeBordo

A czy autora komentarza informujecie o tym?


Niestety, nie wolno nam tego robić. W pismach jest nawet odpowiedni punkt, który przypomina nam o konieczności zachowania tajemnicy. Gdyby to było możliwe, to z pewnością informowalibyśmy użytkowników. Ja bardzo chętnie publikowałabym całe komentarze z informacją za co autor jest ścigany, bo to w pewien sposób uczyłoby innych jak nie należy pisać. No ale nie wolno, musimy działać zgodnie z prawem.
@arczer: Sugerujesz, ze nie należy zgłaszać komentarzy, gdzie autor porównuje innych ludzi do "bydła", sugeruje wystrzelanie lub strzał w tył głowy jako "dobre" rozwiązanie lub rozważa ponowne uruchomienie pieców w Auschiwtz w celu pozbycia się imigrantów? Był okres na wykopie, że znaleziska z całą masą takich komentarzy (to było dosłownie po wybuchu tej fali imigracji, cała główna zawalona od góry do dołu znaleziskami z płomieniem o "kozojebcach" i islamskiej inwazji, koniec
Niestety, nie wolno nam tego robić. W pismach jest nawet odpowiedni punkt, który przypomina nam o konieczności zachowania tajemnicy


@a__s: Ok. Czyli nie możecie napisać:

hej anon, jesteś ścigany przez prokuraturę, zgnijesz w sztumie.

Ale chyba moderacja może skorzystać ze swoich standardowych uprawnień i upomnieć użytkownika?

hej anon, czy mógłbyś przestać pisac to i tamto bo nie jest zgodne to z regulaminem i możesz dostać bana

Wtedy to juz chyba na
hej anon, czy mógłbyś przestać pisac to i tamto bo nie jest zgodne to z regulaminem i możesz dostać bana


@worldmaster: Podobnych ostrzeżeń każdego dnia wysyłamy masę. I to jeszcze zanim ktokolwiek się do nas zgłosi w sprawie komentarza. Niestety, autorzy zamiast spokornieć i pisać łagodniejsze treści, to atakują moderatorów, bo hur dur wolność słowa, będę pisał co chcę.

Niestety, nie wolno nam tego robić. W pismach jest nawet odpowiedni punkt, który przypomina nam o konieczności zachowania tajemnicy. Gdyby to było możliwe, to z pewnością informowalibyśmy użytkowników. Ja bardzo chętnie publikowałabym całe komentarze z informacją za co autor jest ścigany, bo to w pewien sposób uczyłoby innych jak nie należy pisać. No ale nie wolno, musimy działać zgodnie z prawem.


@a__s: W USA podobny problem obeszli tzw. nakazowym kanarkiem -