Wpis z mikrobloga

Dzisiaj utonęłam w pismach. Głównie sama prokuratura, choć widziałam, że i policja się do nas dobija - ci akurat sprawy wolą załatwiać drogą mailową. Chociaż tyle dobrze :-)

A wracając do pism: sprawy głównie dotyczą komentarzy, w których ktoś - błędnie interpretując wolność słowa - popłynął ze swoją nienawiścią do świata. W mojej ocenie większość żądań prokuratury jest uzasadniona, choć i znalazło się takie, w którym pozytywny komentarz użytkownika (w mojej ocenie) został błędnie zinterpretowany przez prokuraturę, co ruszyło lawinę poszukiwań autora. Niestety, prawo nie daje nam narzędzi pozwalających ot tak odmówić im uzyskania danych. Głęboko jednak wierzę w umorzenie tej sprawy. Rozsądek podpowiada, że tak powinno się stać.


#aswykopu #wykop #bagietywdrodze #mojapracatakapiekna
a__s - Dzisiaj utonęłam w pismach. Głównie sama prokuratura, choć widziałam, że i pol...

źródło: comment_VoVoophZfGbdAIYTQGQlqGqg3K3OxiKk.jpg

Pobierz
  • 345
@FlameRunner: @adios: SSL szyfruje tylko połącznie klient -> serwer, co najwyżej admin sieci lokalnej, "hacker" z ostartego wifi w kawiarni i dostawca internetu nie poczytają sobie co piszecie na wypoku, a skąd dokąd lecą pakiety jest widocznie na każdym poziomie, bagiety normalnie wezmą wasze IP z serwera - hejtowanie skończy się dokładnie tak, jak przy braku SSL. SSL zwiększyłoby bezpieczeństwo użytkowników przed przechwyceniem haseł po drodze i niepowołanym dostępem do
Niestety, nie wolno nam tego robić. W pismach jest nawet odpowiedni punkt, który przypomina nam o konieczności zachowania tajemnicy. Gdyby to było możliwe, to z pewnością informowalibyśmy użytkowników. Ja bardzo chętnie publikowałabym całe komentarze z informacją za co autor jest ścigany, bo to w pewien sposób uczyłoby innych jak nie należy pisać. No ale nie wolno, musimy działać zgodnie z prawem.


@a__s: To pokazuje tylko, jakim krajem jest Polska. Coś czuję
Komentarze w szczególności dotyczą osób o innym wyznaniu i kolorze skóry, ale są też osoby, które chciałby zabijać swoich rodaków - nas - choćby za poglądy polityczne.


@a__s: Kto zgłasza takie komentarze do prokuratury?
@FlameRunner: Pewnie że dobre, ale w przypadku wypoku nie takie znowu krytyczne bo treści i tak są publicznie dostępne. IMO naprawa tagów ważniejsza.

@FlameRunner: @adios: Największym wrogiem SSL są sami wystawcy certyfikatów bo mają u przeglądarek monopol i kasują nawet za najniższe opcje z samą automatyczna weryfikacją adresu IP serwera, dostępu do domeny i maila jej administratora. Samoróbki z kolei rozbijają się o przeglądatki, które zwracają straszące użytkowników info,
@FlameRunner: Implementacja SSL na portalach typu Wykop jest bardziej skomplikowana niż początkowo mogłoby się wydawać. Domyślam się, że całość wciąż stoi na tym samym starym silniku w PHP, cholera wie jak głęboko trzeba by sięgnąć żeby wszystko działało cacy.

Zmierzam do tego, że gdyby to było takie proste to już dawno by SSL wdrożyli, chociażby ze względu na SEO pod Google, które od paru lat uwzględnia SSL jako jeden z czynników
Ciekawe czy użytkownicy #!$%@?ą innych do prokuratury czy mają gościa który musi przeglądać te wszystkie komentarze i szukać tych zabronionych. Jak ktoś korzystał z publicznego wifi to raczej go nie namierzą.