Wpis z mikrobloga

Dzisiaj utonęłam w pismach. Głównie sama prokuratura, choć widziałam, że i policja się do nas dobija - ci akurat sprawy wolą załatwiać drogą mailową. Chociaż tyle dobrze :-)

A wracając do pism: sprawy głównie dotyczą komentarzy, w których ktoś - błędnie interpretując wolność słowa - popłynął ze swoją nienawiścią do świata. W mojej ocenie większość żądań prokuratury jest uzasadniona, choć i znalazło się takie, w którym pozytywny komentarz użytkownika (w mojej ocenie) został błędnie zinterpretowany przez prokuraturę, co ruszyło lawinę poszukiwań autora. Niestety, prawo nie daje nam narzędzi pozwalających ot tak odmówić im uzyskania danych. Głęboko jednak wierzę w umorzenie tej sprawy. Rozsądek podpowiada, że tak powinno się stać.


#aswykopu #wykop #bagietywdrodze #mojapracatakapiekna
Pobierz a__s - Dzisiaj utonęłam w pismach. Głównie sama prokuratura, choć widziałam, że i pol...
źródło: comment_VoVoophZfGbdAIYTQGQlqGqg3K3OxiKk.jpg
  • 345
Wszystko zależy od tego czy ktoś zdążył zrobić screena i zgłosić sprawę.


@a__s: z tego co wiem to zdazyl na hejtstop ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale raczej nie spotykamy się z żądaniem wydania danych, które dotyczą usuniętych postów :-)


ooo to ulga :-)
@a__s:

Nie zrobimy tego z jednego prostego powodu. Ludzie nie potrafią uszanować takiej wolności, wykorzystywaliby ją w bardzo zły sposób, czując się przy tym absolutnie bezkarni.


Już teraz można wykop zwiedzać z TORa, więc tylko zabezpieczylibyście się przed przechwytywaniem haseł.

Nie takiego Wykopu chcemy. Zależy nam Wykop był miejscem do wyrażania opinii, do dzielenia się poglądami i dyskutowania - nie portalem, w którym można bezkarnie pomówić, obrazić czy zwyzywać.


Od tego
@a__s:

Nie zrobimy tego z jednego prostego powodu. Ludzie nie potrafią uszanować takiej wolności, wykorzystywaliby ją w bardzo zły sposób, czując się przy tym absolutnie bezkarni. Nie takiego Wykopu chcemy. Zależy nam Wykop był miejscem do wyrażania opinii, do dzielenia się poglądami i dyskutowania - nie portalem, w którym można bezkarnie pomówić, obrazić czy zwyzywać.


No to chyba nie wyszło, bo praktycznie dyskusji pod znaleziskami jest jakieś 10% a reszta to
@a__s ależ ja rozumiem, że nie ponosicie odpowiedzialności za te treści. Po prostu macie dodatkową robotę z prokuraturą. I to tylko Wasza wina. Nauczyliście użytkowników, że można rzucać gównem we wszystko i wszystkich no to zbieracie plony. Zapraszam do jakiegoś znaleziska o islamie - w każdym znajdziesz parę komentarzy, którymi prokuratura może się zainteresować. Gdybyście sami je usuwali to nie miałaby czym się zająć.
@a__s: może już się pojawiło te pytanie jednak mogłem pominąć w czytaniu tego co wyżej napisaliście.
Jak to jest, te posty prokuratura sama sobie wyszukuje czy sprawy są zakładane na podstawie zgłoszeń innych użytkowników? Czy jeszcze inaczej to wygląda?
@LibertyPrime: Do mnie jeden mirek napisał w komentarzu, że ma na mój temat odpowiednią "notatkę". Napisałbym dużo więcej, ale wiesz jak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Całą sytuację podsumowałbym pewnym cytatem: "dajcie nam człowieka, a znajdziemy na niego paragraf" czy jakoś tak.