Wpis z mikrobloga

Dzisiaj utonęłam w pismach. Głównie sama prokuratura, choć widziałam, że i policja się do nas dobija - ci akurat sprawy wolą załatwiać drogą mailową. Chociaż tyle dobrze :-)

A wracając do pism: sprawy głównie dotyczą komentarzy, w których ktoś - błędnie interpretując wolność słowa - popłynął ze swoją nienawiścią do świata. W mojej ocenie większość żądań prokuratury jest uzasadniona, choć i znalazło się takie, w którym pozytywny komentarz użytkownika (w mojej ocenie) został błędnie zinterpretowany przez prokuraturę, co ruszyło lawinę poszukiwań autora. Niestety, prawo nie daje nam narzędzi pozwalających ot tak odmówić im uzyskania danych. Głęboko jednak wierzę w umorzenie tej sprawy. Rozsądek podpowiada, że tak powinno się stać.


#aswykopu #wykop #bagietywdrodze #mojapracatakapiekna
Pobierz a__s - Dzisiaj utonęłam w pismach. Głównie sama prokuratura, choć widziałam, że i pol...
źródło: comment_VoVoophZfGbdAIYTQGQlqGqg3K3OxiKk.jpg
  • 345
@LibertyPrime:

VPN i czysta świeżo zainstalowana przeglądarka, lub taka ze zmienionym fingerprintem, z wyłączonymi ciasteczkami i raczej jest się dość bezpiecznym. Jak będę chciał coś zakomunikować niepoprawnego politycznie, aby policja myślozbrodni mnie nie ścigała, to sobie założę nowe konto właśnie w taki sposób( ͡° ͜ʖ ͡°)

I tak lepiej gdyby wykop dał możliwość pisania z użyciem TORa, tak prokuratura musiałaby się sama zająć znalezieniem danych, a nie
@LibertyPrime: Mało kto wie, że sam VPN to fatalny pomysł, zabezpieczenie prawie zerowe. Nie sprawdzą bezpośrednio jaki adres IP stoi za adresem VPN, ale sprawdzą jakie adresy IP polskich dostawców były połączone z adresami danego VPN o danej godzinie, potem sięgają wstecz szukając wzoru i potem szok i niedowierzanie. Minimum to dobry zagraniczny VPN (byle w miarę popularny) + lokalny SOCKS5 proxy, z czego SOCKS dobrze jakby stał na łączu, które
@luke_cornet: A czy autora komentarza informujecie o tym?

.

@a__s: Niestety, nie wolno nam tego robić. W pismach jest nawet odpowiedni punkt, który przypomina nam o konieczności zachowania tajemnicy. Gdyby to było możliwe, to z pewnością informowalibyśmy użytkowników. Ja bardzo chętnie publikowałabym całe komentarze z informacją za co autor jest ścigany, bo to w pewien sposób uczyłoby innych jak nie należy pisać. No ale nie wolno, musimy działać zgodnie z
Nie zrobimy tego z jednego prostego powodu. Ludzie nie potrafią uszanować takiej wolności, wykorzystywaliby ją w bardzo zły sposób, czując się przy tym absolutnie bezkarni. Nie takiego Wykopu chcemy. Zależy nam Wykop był miejscem do wyrażania opinii, do dzielenia się poglądami i dyskutowania - nie portalem, w którym można bezkarnie pomówić, obrazić czy zwyzywać.


@a__s: W życiu nie widziałem tak karkołomnego wyjaśnienia dla niewprowadzenia SSL.