Wpis z mikrobloga

Dzisiaj utonęłam w pismach. Głównie sama prokuratura, choć widziałam, że i policja się do nas dobija - ci akurat sprawy wolą załatwiać drogą mailową. Chociaż tyle dobrze :-)

A wracając do pism: sprawy głównie dotyczą komentarzy, w których ktoś - błędnie interpretując wolność słowa - popłynął ze swoją nienawiścią do świata. W mojej ocenie większość żądań prokuratury jest uzasadniona, choć i znalazło się takie, w którym pozytywny komentarz użytkownika (w mojej ocenie) został błędnie zinterpretowany przez prokuraturę, co ruszyło lawinę poszukiwań autora. Niestety, prawo nie daje nam narzędzi pozwalających ot tak odmówić im uzyskania danych. Głęboko jednak wierzę w umorzenie tej sprawy. Rozsądek podpowiada, że tak powinno się stać.


#aswykopu #wykop #bagietywdrodze #mojapracatakapiekna
a__s - Dzisiaj utonęłam w pismach. Głównie sama prokuratura, choć widziałam, że i pol...

źródło: comment_VoVoophZfGbdAIYTQGQlqGqg3K3OxiKk.jpg

Pobierz
  • 345
Jako portal macie dane osobowe każdego nicka zarejestrowanego na wykopie ? imie ,nazwisko, adres ? :P


@Sylwus1988: Prokuratura wskazuje jakich danych od nas wymaga. Głównie jest to dokładny czas publikacji posta (tak wiem, ta informacja jest publicznie dostępna, ale prokuratura nie umie w internety), no i jak wszędzie - czyli IP z jakiego treść opublikowano. Danych personalnych oraz danych adresowych nie posiadamy - i to zgodnie z prawdą im odpowiadamy.
Wiele osób twierdzi, że zbyt restrykcyjnie podchodzimy do podobnych komentarzy.


@a__s: ciekawe kto, gimnazjaliści ze Starego Widzewa czy prawicowe plujki? Przecież w znaleziskach o arabach, islamie czy imigrantach jest taki ściek, że ludzkie pojęcie przechodzi.

Akurat prawicowe plujki wielokrotnie nazywały mnie #!$%@?ą, zjebem, czy o wiele gorszymi kombosami, a bana nie było, jedynie usunięty komentarz.
Na 80% for za taką wiązankę gość by wyleciał z tygodniowym banem. Niestety widać, kto jest
@a__s: a jakie dane im przesyłacie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Są to adresy IP, email z którego ktoś się rejestrował czy coś jeszcze?
Czy prawo od Was wymaga w ogóle zbierania takich danych jak adresy IP?

Jak jeden z klientów w pracy miał fałszywy alarm bombowy to dostaliśmy prośbę (od nich, policja do nas nie pisała bezpośrednio) aby zabezpieczyć ile access logów ile się da na strony
Wprowadźcie SSL i możliwość z TORa, i zwiększy się wolność wypowiedzi :-)


@CaptainBryant: Nie zrobimy tego z jednego prostego powodu. Ludzie nie potrafią uszanować takiej wolności, wykorzystywaliby ją w bardzo zły sposób, czując się przy tym absolutnie bezkarni. Nie takiego Wykopu chcemy. Zależy nam Wykop był miejscem do wyrażania opinii, do dzielenia się poglądami i dyskutowania - nie portalem, w którym można bezkarnie pomówić, obrazić czy zwyzywać.
A użytkownicy niechętnie dzielą się takimi informacjami tutaj.


@a__s: i to jest pech. czasami jakiś wolnorynkowiec napisze pełen żalu post, że go państwo uciska i usuwa konto z portalu wykop.pl (jakby kogoś to miało obchodzić). bo przecież on tylko napisał, jak rozwiązać problem imigrantów! ( ͡° ͜ʖ ͡°)