Wpis z mikrobloga

Dzisiaj utonęłam w pismach. Głównie sama prokuratura, choć widziałam, że i policja się do nas dobija - ci akurat sprawy wolą załatwiać drogą mailową. Chociaż tyle dobrze :-)

A wracając do pism: sprawy głównie dotyczą komentarzy, w których ktoś - błędnie interpretując wolność słowa - popłynął ze swoją nienawiścią do świata. W mojej ocenie większość żądań prokuratury jest uzasadniona, choć i znalazło się takie, w którym pozytywny komentarz użytkownika (w mojej ocenie) został błędnie zinterpretowany przez prokuraturę, co ruszyło lawinę poszukiwań autora. Niestety, prawo nie daje nam narzędzi pozwalających ot tak odmówić im uzyskania danych. Głęboko jednak wierzę w umorzenie tej sprawy. Rozsądek podpowiada, że tak powinno się stać.


#aswykopu #wykop #bagietywdrodze #mojapracatakapiekna
Pobierz a__s - Dzisiaj utonęłam w pismach. Głównie sama prokuratura, choć widziałam, że i pol...
źródło: comment_VoVoophZfGbdAIYTQGQlqGqg3K3OxiKk.jpg
  • 345
@Mr--A-Veed: Każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii, jeśli nie propaguje ona w sensie bardzo dosłownym stosowania przemocy wobec innej osoby czy grupy. Jak sobie ludzie robią podś#!$%@? z cyganów, że jedzą gruz, to ganianie za coś takiego jest niepotrzebne i motywacja autora była zupełnie inna, ale jeśli ktoś nazywa ich "robactwem, które nadaje się tylko do gazu" no to nie można obok tego przejść obojętnie. A jestem pewny na 100%,
@lerner:

Jestem jedną z niewielu wymienionych tu z nicka osób, ale nie mam sobie nic do zarzucenia. Zawsze piszę, żeby ich jedynie deportować. Nigdy nic wiecej.

To jedna sprawa. A druga, gdy moj komp zostanie naprawiony, to wstawie pare ciekawych screenow z tego jak wyglaga banowanie mnie.

Niemal wszystkie sa tylko od jednego moda - fDy, skrajnie uprzedzonego do mnie.

Miewalem bany od niego za: przeklinanie, wstawienie gifa z pistoletem, nazwanie
@a__s: A dzisiaj czytając berlińskiego Bilda śmiałem się że jest tam notka o oskarżeniu typa który krzyczał na kogoś "Schwulle" (Pedał), stwierdziłem że w Niemczech już dawno granica absurdu jest przekroczona. A tu proszę w Polsce robi się podobnie. Co to za pomysł aby zamykać kogoś za coś co napisał (nie atakując nikogo personalnie, nie ujawniając danych osobowych itp)? Ciemne czasy nadchodzą.

W Berlinie już aresztuje się prawicową opozycję (pod pretekstem
@niepokonany: Tak trochę odkopuje trupa, ale twój post po części mija się z prawdą.

Wszystko zależy, przeciwko komu chcesz walczyć, czy chcesz walczyć przeciwko NSA, czy Polskiej Prokuraturze. Jeżeli w tym drugim wypadku - możesz mi wierzyć, zwykły najnormalniejszy VPN wystarczy. Nie wiem w jaki sposób oni mieli by sprawdzać:

"ale sprawdzą jakie adresy IP polskich dostawców były połączone z adresami danego VPN o danej godzinie, potem sięgają wstecz szukając wzoru
@Hostip:

Jak oni mają to sprawdzać, gdzie to jest zapisane, u kogo ?


Wszyscy duzi polscy dostawcy internetu przechowują "tymczasowe" logi wszystkich połączeń wychodzących i przychodzących i odpowiednie służby mają do nich nieograniczony dostęp "live". W logach swojego dostawcy zawsze figurujesz jako XYZ, także nie jest naruszana twoja prywatność, ale na wniosek prokuratury te dane zostają zabezpieczone i zostaniesz zidentyfikowany przez dostawcę jako konkretny klient. Dość łatwo jest podważyć wiarygodność takiego
@maraciewicz: > To przygnębiające, że angażuje się pracę prokuratury do takich dupereli Mnie tym bardziej przykro. Moja sprawa w prokuraturze toczy się już ponad rok, dowody są ewidentne, pokrzywdzenie w rodzaju spalenia domu w bardzo dobrej lokalizacji, prokurator nie ma pieniędzy nawet na podstawowe eksperytyzy, a sprawcy chodzą sobie wolni i bywają nawet na uroczystych rautach... Tymczasem czytam tutaj, że prokuratura jak gdyby nigdy nic strzela z armaty do jakichś nastolatków
@a__s: Oni tak poważnie po tym IP chcą kogoś szukać? Jeszcze jak u mnie jest stałe publiczne i skojarzone z zarejestrowanymi domenami to mają szansę - ale jeśli ktoś chciałby obrażać żydów, murzynów, białasów czy innych papieży to nadal może robić to bezkarnie jak tylko ruszy głową.
Raz miałem kłopot. Wątek był o śmiertelnym wtargnięciu do biura PiS z siekierą a ja biedny napisałem coś w sensie "znalazł dobrą metodę żeby do nich dotrzeć". Lokalny policjant straszył ABW że niby podżeganie a w końcu się okazało że to chyba jego prywatna inicjatywa bo nawet umorzenie nie przyszło.
Ja bardzo chętnie publikowałabym całe komentarze z informacją za co autor jest ścigany, bo to w pewien sposób uczyłoby innych jak nie należy pisać.


@a__s: Pchanie trenowaniem ludzi "czego nie wolno im mówić", bo będą "konsekwencje". Mam nadzieję, że nie dojdziemy do etapu, kiedy za uzasadnioną krytykę wobec "równiejszych od ciebie" nie pójdziesz siedzieć.

Zdajecie sobie sprawę że małymi kroczkami wydeptujecie przestrzeń dla zamordyzmu?
@niepokonany:

Wszyscy duzi polscy dostawcy internetu przechowują "tymczasowe" logi wszystkich połączeń wychodzących i przychodzących i odpowiednie służby mają do nich nieograniczony dostęp "live".


A teraz była afera z ustawą inwigilacyjną, że służby wysyłały pisma do ISP i na ich podstawie uzyskiwali dane, to dopiero PiS wprowadził możliwość uzyskania rewelacji "live" to jak to jest ( ͡° ʖ̯ ͡°) .
Zależy też o jakich danych mówimy, bo jeżeli
Pobierz Hostip - @niepokonany: 

 Wszyscy duzi polscy dostawcy internetu przechowują "tymcza...
źródło: comment_pU79kTHp69SinYfOwU19JxPWqPfUuCMX.jpg
@a__s
@niepokonany

Przyokazji, mam pytanie, o ile jeszcze można i nie jest za późno, myśleliście o wprowadzeniu coś w rodzaju "Transparency Report" tak, jak robi to chociażby Google z podaną tylko liczbą skierowanych do was pism przez różne służby w danym roku/okresie ? Na ile z nich odpowiedzieliście i ogólnikowo,czego dotyczyły. Nie jest to raczej praktyka uskuteczniana przez Polskie serwisy, a szkoda ( ͡° ʖ̯ ͡°).

To tyczy
@a__s: Zrobilem maly test...jak dziala wasza moderacja... zglosilem swoj wlasny post, ktory byl zwyklym zartem bez jakichkolwiek znamion "niewlasciwej tresci"... zostal usuniety z wiadomoscia: Treści nawołujące do nienawiści nie są tolerowane w naszym serwisie. Następny przypadek takiego komentarza może zakończyć się trwałym zablokowaniem Twojego konta.

Pytanie: wy sobie jaja robicie czy autentycznie nie czytacie nawet zglaszanych tresci?
@Hostip:

Także, ty mówisz tylko o kilkuset mb, pewnie wygenerowanych w ciągu tylko paru godzin czyjejś aktywności.


Włącz sobie logowanie metadanych na routerze, niech zapisuje adresy IP połączeń przychodzących, adresy IP połączeń wychodzących i timestamp. Zobaczymy czy po kilku godzinach będziesz miał chociaż kilkanaście MB danych, da ci to wyobrażenie ile twojej aktywności ma w logach twój ISP. To funkcjonuje w Polsce od lat i nie generuje kosztów o których piszesz
@niepokonany: ( ͡° ʖ̯ ͡°) hmm.

Ciekawe jest to co mówisz, nie tak, żebym się czuł lekko zniszczony twoimi argumentami ( ͡° ʖ̯ ͡°) ,znaczy się, co do logów jakie trzyma ISP to jest to co mówiłem, przechowywane są jakiś czas i zazwyczaj pewnie jest za późno, aby z nich skorzystać. Jakoś nie zastanawiałem się tak dosadnie wcześniej, co to oznacza i jakie
@niepokonany: Postanowiłem zgłębić temat, ale oczywiście czas na edycje się skończył.

Z tego co piszą tutaj:

http://news.softpedia.com/news/here-s-how-to-remove-encryption-keys-from-microsoft-s-servers-498213.shtml

Wygląda to następująco, w wersji Home mamy do czynienia z "disk encryption" w wersji Pro i wyżej - Bitlocker. Same te metody nie wiele się różnią, poza tym że w wersji Home (dysk encryption) klucze deszyfrujące wysyłane są automatycznie do Microsoftu i NIE DA SIĘ TEGO WYŁĄCZYĆ

Unfortunately, for Home users, there's no other