Wpis z mikrobloga

#holandia Witam. Rejestrowal ktos w nl auto sprowadzone z pl?
Mam 3 letnie auto i na wycenie podatku bpm wychodza mi jakies zabojcze kwoty od 2-4 k euro :/ to mozliwe?
Auto o wartosci rynkowej teraz okolo 12-10 k euro.
Prosze o pomoc bo mozliwe, ze musze sprzedac i kupic cos w nl.
Pozdrawiam emigracje
  • 6
@huzarius niestety jeśli chodzi o auta to tanio nie jest. Ostatnio przeglądałem katalog i np taki Mercedes G wersja amg 6 litrów benzyna kosztuje netto 230 tys eur a z vatem i bpm 399 tys.
Diesel w standardowej wersji kosztuje 76 tys netto i bpm wynosi 71 tys.
@huzarius: nie musisz przerejestrowywać auta w NL. Możesz płacić tylko podatek jeżdżąc na polskich blachach. No chyba, że mocno Ci zależy ale wtedy cena takiej zabawy miażdży.

zawsze mozesz sprobowac troche pojezdzic na pl blachach


@cebula_motzno: oczywiście. Niech pojeździ... Wiesz, że wjeżdżając do NL po raz pierwszy Twoje auto zostaje zarejestrowane (aparaty na autostradzie) w bazie policji i że gdy zostaniesz zatrzymany po np. 2 latach to nie wmówisz im,
@Bociek01: Dlatego dalem usmiech na koncu.
A policja nie ma tu nic do tego, ale Duana (sluzba celna). I tak, wiem o tym, jednak oni nie sprawdzaja wyrywkowo samochodow, ale jak ktos im zglosi, ze samochod jest w kraju dluzej niz 3 miesiace na zagranicznych blachach. Znajomy pracuje w Duanie, wiec sprawdzone info.
@cebula_motzno: @Bociek01: nie za bardzo lubie na tych pl blachach jezdzic :/ - wiadomo, nie lubia polaczkow i spotykam czasem niechec na drodze.
Auto mam na swoja mame przepisane - tzn. Prawnie to jej samochod, wiec tez inna sytuacja.
W nl mieszkam z rodZina i raczej na stale, wiec musze cos wymyslec bez sciemy.
Nie wiem tylko czy moge ufac tym kalkulatorom z netu.
Za tydzien wracam do nl z