Wpis z mikrobloga

@sveg: to był mój pierwszy "porządniejszy" samochód, "znajomy" mowił, że opony są w dobrym stanie, człowiek uczy się całe życie, to doświadczenie nauczyło mnie tego, że nie ma co oszczędzać na samochodzie, a szczególnie na oponach i wszystkim co jest związane z prowadzeniem samochodu.
  • Odpowiedz
@muak47: Ja zdałem sobie sprawę jak opony mają ogromne znaczenie w momencie gdy z ciekawości założyłem z tyłu bieżnikowane... w lecie podczas deszczu bez różnicy jak zimą na letnich.. każdy zakręt tył ucieka.. Najgorszy mój zakup w całym życiu. Chciałem mieć nowe i świeże opony, mogłem zostawić stare kilkunasto letnie, przynajmniej auto się trzymało drogi.
  • Odpowiedz
@krotki_pojedynek: nie widzę za dobrze ale te opony nie wyglądają ani na zużyte ani stare. Powiesz coś więcej? Może zły indeks prędkości i/lub nośności był? Dość często ludzie nawet na tym potrafią oszczędzić.
  • Odpowiedz
@quakeone: A mnie to przeraża. Mimo że to boli po kieszeni to staram się nie schodzić z bieżnikiem poniżej 5 mm, zmieniam opony co maks 3 lata, dopłacam do marek premium, ostatnio miałem lekkie nacięcie boczne to od razu kupiłem nowy zestaw na oś bo wiedziałem że to zagraża bezpieczeństwu. I zawsze mogę kurde trafić po drugiej stronie na takiego Janusza któremu 12 letnia opona strzeli i wyląduje na moim pasie.
  • Odpowiedz