Wpis z mikrobloga

274 161 - 136 = 274 025

Pojechalim z #rowerowykrakow @44zw i @regyam do Myślenic wjechać na górę Chełm. Chłopaki zaproponowali ją jako wzniesienie dobre na #everesting, ale okazało się, że dupa zbita i bardzo się nie nadaje. Nawet kiedyś @cree na tejże górce próbował. Ogólnie miejscami bardzo słaby asfalt, dość kręta droga na zjedzie, ślepe zakręty. Ale najgorsze jest pofalowanie. Segment ma 6%, 6.3km i 353m przewyższenia, ale... Na te 6% składa się kilka wypłaszczeń, kilka zjazdów i kilka ścianek po kilkanaście procent... Ergo morderca jeżeli takich podjazdów trzeba zrobić 20+. Ogólnie okazało się, że dwa dni rege od tysiąca km, to stanowczo za mało, zostawałem za Kamilem na niemal każdej górce. Tylko Chełm udało się wyjechać jako pierwszy na "ambicji". Potem nogi powiedziały "daj nam luz!". Poza tym wiało dziś co ani tyle nie pomagało przetrwać. Nie pamiętam, żebym kiedyś miał taki problem z nadążaniem na podjazdach...

Historia z gatunku "świat jest mały". Wracamy już z @44zw, bo @regyam wracał inną trasą do domu i nagle ktoś się w Wieliczce drze:

@metaxy!

Patrzę do tyłu, a tam @boroskov z kolegami na MTB. @boroskov to kolega, który 3 dnia wyprawy dookoła Polski towarzyszył mi w okolicach Świdnicy (~Wrocław) przez 20km. Jaki świat mały? Nie wiedzieliśmy o tym, że dziś będziemy tam jeździć, a tu taki traf... Odprowadziłem ich na Bagry, na kąpielisko, a potem w nocy chłopaki mają pociąg, chyba do Wrocławia.

Strava & Endomondo

A propos #everesting to @jak_to_mozliwe pytał jaki powinien być taki "idealny" podjazd:
- 5-6%, ale stabilne bez ścianek, bez wypłaszczeń itd.
- osłonięte od wiatru,
- maksymalnie bez zakrętów, żeby nie było ryzyka na zjazdach,
- bez krzyżówek,
- dobry asfalt,
- mały ruch,
- nie za długo, nie za krótko,
- blisko ludzie, którzy mogą pomóc (przywieźć żarcie, ubranie, etc.).

I mam taki podjazd, ale na rodzinnym Podkarpaciu, a tam problem o punkt ostatni... Ale może jakoś damy radę.

#rowerowyrownik #100km (nr 71)
metaxy - 274 161 - 136 = 274 025

Pojechalim z #rowerowykrakow @44zw i @regyam do M...

źródło: comment_lEIOxnsaiKC7TdDJ6jLYhSgiES0u3LUZ.jpg

Pobierz
  • 21
co to jest #everesting?


@zgredek_z_fabryki_kredek: @Vault-Tec:

Najoględniej trzeba za jedną jazdą wyjechać na wysokość Everestu 8,848m. Ale żeby było trudniej (i bliżej rzeczywistemu wyjazdowi na tę górę) można wjeżdżać tylko na jedno wzniesienie na górze zawracasz i zjeżdżasz tą samą droga co wyjechałeś. Na samym dole wyhamowanie do zera i powtórka. Dzięki temu nie korzystasz z energii ze zjazdu, aby wyjechać choć kawałek na górkę. Czyli tak jakbyś wspinał
@trace_error: Może jakieś inne propozycje? Bo koło domu mam świetne 150m, 5%, z idealną resztą. Ale jest koło domu, więc nikt ze mną ani jednego podjazdu nie zrobi i nawet o poratowanie żarciem itd. będzie cięzko.
@metaxy: heh, myślałem, że na taki everesting pakujesz rower w auto, jedziesz na wybraną górkę z grupką fanów zrobić swoje i powrót popijając szampana i obwieszony laurami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Koło samego Krakowa nic specjalnie mi nie przychodzi do głowy.