Wpis z mikrobloga

Z takich zawodów, które wymarły to ciekawy był zawód "operatora windy", tzw. elevator operator. W czasach kiedy ludzie jeszcze nie wiedzieli jak korzystać tej technologicznej nowinki, zatrudniano takich operatorów, których praca polegała wyłącznie na naciskaniu guzika oraz zamykaniu i otwieraniu drzwi. Obecnie zawód już wymarł, a wszyscy dawni operatorzy przekwalifikowali się na pokrewne profesje, najczęściej pośrednika w obrocie nieruchomościami.

#nieruchomosci #pracbaza #elevatoroperator #windy #ciekawostki
mickpl - Z takich zawodów, które wymarły to ciekawy był zawód "operatora windy", tzw....

źródło: 1_pR3Dze2f24wtBgPTVy6Fmw

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@mickpl: @Palinkka @hellb0y goszcząc turystycznie w Warszawie widziałem tam wtedy akurat takiego starszego Pana operatora windy. Wyglądał na tak potwornie znudzonego i zobojętniałego, że aż zaczęło mnie to śmieszyć. Efektem było wymyślenie nowego pocisku: Twój stary jest operatorem windy w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
  • Odpowiedz
W latch 90-tych pewnego razu byłem w feniksie we Wrocławiu, i tam siedział gość w windzie i wciskał przyciski za klientów. Dla mnie i osób z którymi tam byłem było to na tyle niezręczne, że woleliśmy zejść po schodach
  • Odpowiedz
  • 5
@mickpl Jedyny dobry moment w ostatnim sezonie Rhe Crown to ten, w którym robili restrukturyzację zatrudnienia w Pałacu Buckingham. I Królowa zdecodowała zostawić Dudziarza, kolesia od rozkładania serwetek i Dozorcę Łabędzi xD
Tak mnie się przypomniało apropos wymarłych zawodów.

A poza tym jak Pan ma relaks to i tak nie pojedziesz xD
Iudex - @mickpl Jedyny dobry moment w ostatnim sezonie Rhe Crown to ten, w którym rob...
  • Odpowiedz
Wyglądał na tak potwornie znudzonego i zobojętniałego, że aż zaczęło mnie to śmieszyć


@dewanderer: to nie przypadek, że w "Nowym wspaniałym świecie" Huxleya tę pracę wykonywały akurat Epsilony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 5
@mickpl

Operatorzy wind nadal pracują na wszelakich budowach. Wszędzie tam, gdzie jeszcze trwają prace remontowe i windy nie są jeszcze odebrane - to zawsze Pan z odpowiednimi uprawnieniami wozi ludzi góra - dół.
  • Odpowiedz