Wpis z mikrobloga

Nie potrafię uczyć się języka z książek. Znam gramatykę i słownictwo (wyrecytuję regułki itp), ale gdy przychodzi do użycia języka w praktyce (rozmowa, odpisanie maila) nie umiem zastosować zasad i brakuje mi słów (z czytaniem i rozumieniem nie ma problemu).

Szukam jakieś strony lub aplikacji, która pomoże w nauce wypowiadania się/pisania po angielsku (sprawdzi czy wypowiedź jest poprawna gramatycznie). Duolingo itp odpadają- z czasem mimowolnie uczę się odpowiedzi na pamięć, co nic nie daje.
Poleci ktoś coś?
Może ktoś miał podobny problem i sobie poradził?
Użyłem wyszukiwarki i google ale nic nie znalazłem.

#angielski #naukaangielskiego #angielskizwykopem
  • 11
@5QR_: rozmawiaj z ludźmi. Po prostu :)
są grupy, gdzie możesz pogadać z ludźmi na Skype albo przez jakieś Teamspeaki. Praktyka czyni mistrza, powoli zaczniesz poprawiać skilla w rozmowach :)

+ odnośnie pisowni to udzielaj się na zagranicznych forach / Reddicie - samo wpadnie, tak samo - praktyka :)
@Veuch: @martin30: Nie jadą po człowieku, gdy się myli? O czym się rozmawia? Poprawiają gdy trzeba?

Wolę "gadać" z maszyną bo maszyna bezdusznie wypunktuje błędy, nie będzie starała się zrozumieć i poda poprawne rozwiązanie.
@5QR_: coś TY, rozmawisz z kim chcesz, jak Ci nie odpowiada to zmieniasz. Każdy tam chce się poduczyć i ćwiczyć. Śmiało spróbuj. Zainstaluj sobie też apkę Tango bo wiele osób z niej tam korzysta
@5QR_ poszukaj w google.. są różne serwisy, które dają Ci tekst do przetłumaczenia.. na jednej karcie jest tekst po polsku, na drugiej po angielsku...

No I jeszcze fajna opcja moze byc etutor (choc w wersji darmowej mozesz miec tylko 500 powtorek), w polaczeniu ze slownikiem Diki, przy okazji tez mozesz sie nauczyc slowek.. slownik jest tak zorganizowany, że jest wyjasnienie slowka I pod tym dodatkowe przyklady zdan :) na etutorze musisz przetlumaczyc