Wpis z mikrobloga

Zrobiłam dzisiaj swoją pierwszą pizzę bezglutenową. Glutenowych też nie robiłam, więc w sumie to moja pierwsza pizza w życiu ( ͡º ͜ʖ͡º) dla tych, dla których jedyna słuszna mąka to pszenna 00 moja pizza pewnie jest jakimś nic niewartym gunwem, ale dla mnie to zajebista pizza, mimo że ma mało dodatków i w sumie to jest niezbyt dopracowana.
Miało być na dwa posiłki, zjadłam całą i w sumie sama nie wiem, czy to przez to, że była smaczna, czy że ja byłam taka głodna. A może za dużo żrę ( )
I tak po zjedzeniu to w sumie.. Myślę, że naprawdę warto raz na jakiś czas zjeść coś innego, czasem mniej wartościowego, ale i tak chyba wolę swój sposób odżywiania. Nie wiem jak można co weekend jeść pizzę ( ͡º ͜ʖ͡º)


#gotujzmatra #gotujzwykopem #bezglutenu #pizza
matra - Zrobiłam dzisiaj swoją pierwszą pizzę bezglutenową. Glutenowych też nie robił...

źródło: comment_j55PffXNKcPNeeZ4i7cncm5KMINiXsHA.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@matra: Dla mnie pizza z pieczarkami jest szczytem jedzeniowych możliwości, a tu są ludzie dla których pizza z 3 składnikami to pizza z ich małą ilością (,)

  • Odpowiedz
sucharek


@Pan_MirkoPiniondz: IDEALNIE PANIE, IDEALNIE
w nienawiści do grubego/puchatego spodu tak zostałam wychowana ()

@paprykarzszczecinski1: nie do końca. Po pierwsze gryka inaczej się lepi, nie jest tak sprężysta, więc koniec końców ciasto będzie wyglądało bardziej jak placek. Inna sprawa to brak stolnicy i brak wałka, więc ciężko było mi ociągnąć odpowiedni kształt wałkując na blasze z rantami butelką oliwy xD
  • Odpowiedz
@WedlowskaMilka: tu nie ma niczego wymyślnego - sos skomponowany naprędce, mozarella, pieczarki, oliwki, pomidor i chorizo.
@Pan_MirkoPiniondz: jak kto lubi, mój Tata np preferuje grube, ale to serio no.. nie wiem jaka to przyjemność. To ciasto w ogóle nie smakuje jak pszenne, do tego brzegi są chrupiące, no dla mnie to jest rewelacja, chociaż wiadomo, że ze zwykłą pizzą bym tego nie porównywała. W sumie to może nawet i lepiej,
  • Odpowiedz
@matra: spód wygląda jakby sięzsechł. Robiłem kiedyś picce z mąki razowej pełnoziarnistej i wychodziło średnio to ciasto. Składnikó akurat masz sporo, tylko sera chyba coś mało.

btw Gardze mozarellą. Ten ser nie ma smaku.
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior: sama w sobie tak, ale jest fajnym dodatkiem do dań. Razowa wciąż ma gluten, więc na pewno będzie łatwiej, ale ogólnie zwykłej białej w tym przypadku raczej nic nie zastąpi. Tzn nie wiem jak z innymi mąkami czy bezglutenowymi miksami napchanymi chemią, ale nie chciałoby mi się dla głupiej pizzy tak bawić. Zachcianka spełniona, starczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@matra: a co Ci ten gluten przeszkadza? Wiesz, że dla osób które nie mają nietolerancji glutenu ( celiakia ) gluten jest zupełnie nieszkodliwy ? Czasem nawet produkty bezglutenowe są bardziej niezdrowe bo zawierają masę różnego rodzaju stabilizatorów i chemii i mają więcej kalorii...no ale bez glutenowe, to lepsze, nie ? śmiać mi się chce z tych wszystkich wego, bio, gluten free oszołomów. Sam staram się zdrowo jeść, ale z sensem -
  • Odpowiedz