Wpis z mikrobloga

Dobra mirki mam kilka pytań o passata b5 z silnikiem 1.8t
1 czy były wersje z 6 biegowym manualem?
2 czy te silniki mają zwiększony apetyt na olej?
3 czym różni się ten silnik z passata 150 kucy od tego co był wkladany np do leona 180?
4 ile realnie bez jakiegoś dużego nadwyrężania silnika można można zwiększyć jego moc?
#motoryzacja
  • 11
@ziri88: generalnie jesteś zadowolony? Ile kosztował cie twój egzemplarz?
Ile trzeba twoim zdaniem mieć na coś w fajnym stanie
Cokolwiek na co powinienem uważać?
@ysqx: generalnie jestem zadowolony, ma kilka bolaczek, głównie problemy ze sterownikiem abs i modułem komfortu. Po kupnie wymieniłem turbo i przy gazie w podłodze potrafi zamielic kołami na trójce ( ͡ ͜ʖ ͡). Na dystansie 10000km odkąd go mam zezarl dwie setki oleju, więc tragedii nie ma. Trzeba uważać na kompensatory luzow zaworowych, objaw to klepanie po uruchomieniu nie znikające w miarę nagrzewania silnika. Wkurza mnie
@ysqx:
Ad. 1 Nie było.
Ad. 2 Zużyte egzemplarze połykają hektolitry oleju, dobry też odrobinę weźmie. Rozwiązanie - Motul Specific 505.01 502.00 5W40
Ad. 3. Różnicą podstawową jest inna turbosprężarka i cały jej osprzęt. Przez to prawdopodobnie też większość elementów osprzętu silnika, przewody wodne etc. będą się różnić (dość upierdliwe w tych jednostkach).
Ad. 4. Passata "na spokojnie" pociągniesz do 180 KM, jednostkę z Leona można piłować na jakieś 220 KM,
@ysqx: u mnie turbo wytrzymalo 330 tys km - samochód pochodzi z polskiego salonu, miał 2 właścicieli dlatego mam potwierdzony przebieg. Pytales ile dałem - 6600, rocznik 2000.