Wpis z mikrobloga

@nerkin: Podstawka na początek wystarczy, żeby ogarnąć grę. Myślę, że spokojnie możesz grać w open play. Co do porad, żeby na początku zarobić trochę więcej kasy, warto podłączyć się pod "policję" przy nav beaconach i pomagać im ubijać statki ze statusem wanted. Miłego latania!
@nerkin: Zgadzam się z @krasnij, podstawka na sam początek zdecydowanie wystarczy. Na początku dłuższe wyprawy będziesz musiał sobie darować, będzie to dobry czas by polatać między sąsiednimi systemami. W sumie już po jednej czy dwóch sesyjkach latania z misjami (najlepsze na początku wg mnie są te od transportu informacji) będziesz w stanie kupić coś lepszego - czy to do transportu czy do walki. Z biegiem czasu możliwości będą rosły, jak
@krasnij: @Dashta: Zakupiłem i testuję. Wziąłem sobie misję, że mam przywieźć konkretne dobra na stacje, poleciałem do sąsiedniego systemu... i się zablokowałem. W ramach tego samego systemu nie mogę odwiedzać innych stacji, nie wiem czemu. Jest napisane, że nie można wytyczyć trasy. Poza tym nie wiem czemu, ale gra mi się nie zamyka, musze zamykać Steama poprzez menedżera zadań:/
@nerkin: Po pierwszym odpaleniu, też mi się nie chciała zamknąć. Potem było już normalnie. Zobacz czy ci gdzieś okno nie wyskoczyło. Co do innych stacji w danym systemie. Otwórz nawigację po lewej stronie i ręcznie znajdź stację. Wybierz i powinna ci się wyświetlić na HUD.
@Kofi: Jasne! Chętnie skorzystam. Spróbuję jeszcze samemu to ogarnąć, ale jak będę miał pytania, to na pewno dam znać. Na razie mam jedynie zagwozdkę z ustalaniem trasy. Robię (chyba) tak, jak napisał @krasnij, a i tak trasy mam niedostępne.
@nerkin: Nie ma mikro skoków w systemie, można tylko skoczyć do innego. Pewnie w którymś sezonie Frontier wprowadzi skoki między gwiazdami w danym systemie ale na to trzeba poczekać.
@nerkin: Jeśli kręci Cię tylko walka to ciułaj na Vipera z ewentualnym przystankiem na Eagle-a, jeśli chcesz popróbować kariery górnika lub handlarza to w międzyczasie kup Addera.
@Kofi: Sprawa się wyjaśniła - klikałem plot route zamiast po prostu mark... Błędy początkującego. A jakieś tipy, kiedy zwalniać żeby nie przegapić stacji?
@deviator: Od walki wręcz uciekam, planuję handlować i eksplorować:) Chociaż to ostatnie uważam, że fajniejsze jest w NMS.
@nerkin Aby nie przegapic stacji to pilnuj czasu 7-8 sekund do celu. Jak osiagniesz taki czas lepiej zwalniac bo latwo przeleciec. Jak juz wyczujesz statek, mozna pokombinowac z wykorzystaniem grawitacji planety do hamowania - wtedy mozna zejsc nawet do 2-3 sekund do celu i nawet calkiem zgrabnie wyhamowac frontem do wlotu stacji (w trakcie lotu trzeba zrobic z 2 pelne obroty wokol planety).
@nerkin Poza tym jak masz obrany jako cel stacje czy jakikolwiek inny obiekt to na panelu w lewej dolnej czesci masz paski predkosci i dystansu. Zaznaczone sa na nich optymalne przedzialy, ktorych trzeba sie trzymac by "trafic" w cel.
@nerkin: utrzymać przepustnicę w pozycji między 50% a 75% (to jest ten niebieski obszar na HUD), później się nauczysz szybko podchodzić do stacji na 100% ze zwolnieniem 10 sekund wczesniej. Do Coriolisów, Orbisów czy Ocelotów podchodzić od strony planety. Do Outpostów jak wolisz.
@Kofi hej! Mam olbrzymią prośbę, czy mógłbyś mi pokrótce opisać, co jest do roboty w E:D? Mam podstawkę, przegrałem jakieś 2h i na chwilę obecną zastanawiam się nad zwrotem. Zdaję sobie sprawę z tego, że to może być absolutne nic biorąc pod uwagę ogrom gry, ale na chwilę obecną widzę, że wszystko ogranicza się do latania pomiędzy stacjami. Nie ten sposób się handluje, robi questy itp. Brak mi to poczucia, że ten