Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie dotyczące #drukarki
Chcę kupić urządzenie wielofunkcyjne do 500 zł. Normalnie używane tylko do czarno-białego druku i skanowania dokumentów, wyjątkowo kolorowe wykresy (teraz ok. 150-200 stron, przeważnie kilka-kilkanaście miesięcznie). Coś polecacie?
Zależy mi na tanich tuszach, zastanawiałem się nad Brother DCP-J562DW.

  • 11
@sorhu: Miałem do czynienia z trochę większym modelem (możliwość druku a3) i pod względem jakości bardzo dobrze się prezentował, a ceny tuszu są rewelacyjne, dlatego się zastanawiam nad Brotherem.
@klantik: jak chcesz tanio a jakość prawie oryginalnych tuszy, to polecam wybrać któreś urządzenie z podanych w linku zamienników tuszy: http://allegro.pl/10-szt-lc980-lc985-lc1100-dulin-i6438227708.html 7,5zł za tusz to bardzo mało. Do HP koszt jednego to minimum 80zł. Ja sam mam DCP-J315W, polecam i korzystam tylko z tuszy z tego linku.

@Toniezarzutka: nie zaschnie, bo Brother ma funkcję automatycznego czyszczenia. No, chyba że odłączy się urządzenie z prądu na dłużej niż 2 tygodnie.
@Toniezarzutka: to nie fajnie. :( Zaschnąć na amen to raczej nie mogło, bo większość tuszy jest robiona na bazie wody (80% zawartości) a resztę substancji da się w niej rozpuścić (lub w alkoholach). No, chyba że zamienniki nie były wodne.
@klantik: bierz jakiegoś brothera i będzie ok, tylko oczywiście zawsze musi być podłączony do prądu i co jakiś czas jednak waerto przedrukować chociaż stronę testową, ni polecam najtańszych zamienników, ja kupuję actisy albo active jety i są ok