Wpis z mikrobloga

Mam problem z UI w mojej apce internetowej. Problemem jest, że korzystają z niej ludzie starsi, co za tym idzie nieogarnięci. Nie mogą rozkminić nawet, że "x" w prawym górnym rogu służy do zamykania czegoś.
Jako, że standardowy format aplikacji się nie sprawdza, wpadłem na pomysł stworzenia designu polegającego raczej na "rozmowie" z aplikacją. Użytkownikowi wyświetlają się pytania i odpowiedzi tak jak w picrel. Wszystko minimalistycznie i opisane ludzkim językiem bez internetowych skrótów myślowych. Użytkownik prowadzony byłby przez każdą akcję za rękę od początku do końca.

Coś takiego ma w ogóle sens? Chętnie usłyszę opinię, plusy, minusy.

#programowanie #webdev #webdesign #ui #ux
Pobierz
źródło: comment_8MQa4zCckPQXsxXpCJso5AaxqJYjnGY4.jpg
  • 7
@PanBeton: @pitu120 podał fajne rozwiązanie. Ale musisz zdecydować czy wersja "za rączkę" będzie dostępna po zmianie ustawień czy też będzie domyślną. Wszystko zależy od grupy docelowej, jeśli zdecydowana większość to ludzie wybitnie nie ogarnięci w internecie to lepiej byś domyślnie prowadził za rękę z możliwością przełączenia na widok "zaawansowany".
@PanBeton: Żeby dodać posta, wciśnij 1. Żeby usunąć posta, wciśnij 2. Żeby edytować posta wciśnij 3. Żeby przejść do poprzedniego menu, wciśnij 4. Żeby połączyć się z konsultantem, wciśnij 0.