Wpis z mikrobloga

Panowie od którego języka programowania zacząć? Pytam bo porobiłem wszystkie kursy na codeacademy. I zacząłem od Pythona. Narazie wszystko robie po stronie konsolowej. Zrobiłem proste kalkulatory diety ktore po podaniu danych wartosci lub nie obliczaja BMR/TDEE/bf osoby i tak dalej i zapisalo to do pliku.
Co jest moim celem? zrobienie kopii takiej stronki w jakimś języku (aktualnie python ale jest ciezko): http://www.1percentedge.com/ifcalc/
Mam kopie tej strony zrobioną w parajęzyku, który używa AutoIT, gui, pętle obliczenia wszystko po za wykresami :) (ogarniam rewelacyjnie i od niego się zaczeło przejście na prawdziwe programowanie)
Teraz działam w pythonie korzystając z spydera. Niestety są problemy. Czy jest jakiś język, który pozwoli mi na łatwiejsze rozwiązanie tej sprawy niż python?
#programowanie #pytanie #autoit #it
  • 5
@mafiozorek: @vvertoi: ale ja chcialbym zrobic z tego aplikacje standalone. Wyczytalem ze wlasnie python do tego jest rewelacyjny bo moge zrobic wersje na maca i win to prawda?
A o django wiem tyle ze bede mogl zrobic wersje na jakis serwer tak?
@Strzalka: jak nauczysz się programować, w każdym będzie podobnie trudno... Użycie bibliotek/frameworkow zapewne pomoże, ale trzeba rozumieć co się robi i po co. a z tego co piszesz wnoszę, że nie jesteś jeszcze na takim etapie...