Wpis z mikrobloga

#programowanie #kiciochpyta
Pytanie: Obiecałem synowi (2 klasa gimnazjum), że mu sfinansuję jakiś kurs programowania tak by został programistą wykopowym za 15k. Teraz sobie przypomniał i mówi Tata płać. Pytanie: od czego się zaczyna żeby się nauczyć czegoś co się przyda? Gdzie szukać takich kursów? Wim że w necie jest tego dużo ale chyba lepiej na żywo, czy się mylę? Pomocy.
Jak coś to #piaseczno koło #warszawa
  • 26
@rafti77: zależy od języka, w którym chce pisać. Najlepiej samemu się uczyć + ewentualnie kursy w necie. W tym zawodzie liczą się głownie umiejętności, a nie dyplom. "Symfonia C++" fajnie tłumaczy ten język
@rafti77: A może kupić jakieś Arduino i części i znaleźć tutorial w internecie, jak zrobić samochód RC czy drona?

1. Sucha wiedza z książki może łatwo zniechęcić 14latka (Szczególnie w przypadku, kiedy pokazujemy programowanie od strony algorytmów, obliczeń czy manipulacji stringami. To jest ciekawe jako problem programistyczny, ale 14latek nie zauważy realnego zastosowania na początku).
2. Trochę nie wierzę w kursy i szkolenia organizowane przez firmy. Praca programisty to jednak dużo
@rafti77: upewnij się czy syn jest na pewno ścisłowiec. Jak jest dobry z matmy, fizyki i kuma komputery to raczej tak. Nauka programowania to wiedza, która szybko się dezaktualizuje, więc trzeba mieć smykałke i powołanie do tego, żeby się na bieżąco edukowac.
@rafti77: darmowe kursy typu codeacademy z neta. jeśli go to zajara - no to dalej książki, ale odradzam na początek c i c++ dla 14 latka... jak już jakiś python maybe, a może javascript i tworzenie stron www -> to jest na początek łatwe! html5,css3 potem javascript potem np. angular2 no i jak dalej będzie miał zajawke to już sam sobie znajdzie materiały, ew. będzie prosil o konkretne książki, a jak
@bgjm: Przytargał wczoraj jakieś nagrody za konkurs fizyczny, matematyka też na 5. Angielski ogarnia dobrze jak na 14 latka. Ogółem to zdolny ale leń ...
@Maav - i to może być to. W sensie, że arduino. Jak złapie bakcyla to polecimy dalej. Książki mogą go zniechęcić, bo choć lubi czytać to bardziej lubi chodzić na skróty i boje się że to za wcześnie dla niego
@strean - codeacademy wydaje się być
@rafti77: Znam gościa, który zaczął uczyć się w 6 klasie podstawówki CPP, teraz jest w gimnazjum i idzie mu zacnie, więc wszystko zależy od niego. Osobiście bym nie wysyłał na żadne kursy i nie bawił się w książki, jak chce uczyć się programować to niech najpierw pomyśli co chce zrobić, potem niech się zastanawia jak robić, a najlepszym przyjacielem jest dokumentacja i opis dokumentacji
Gdzie szukać takich kursów? Wim że w necie jest tego dużo ale chyba lepiej na żywo, czy się mylę? Pomocy.

@rafti77:
Ja za dawnych czasów, a było to już lat temu 14, chodziłem na Podstawy informatyki, następnie na HTML i zakończyłem na C++ w Pałacu Młodzieży w Warszawie (który to znajduje się w PKiN).
Bardzo pozytywnie to wspominam, dużo wiedzy z tego wyniosłem i co najważniejsze dla Ciebie - było to