Wpis z mikrobloga

Witam tatrzańskie świry ( ͡º ͜ʖ͡º) Wczoraj zdobyłem Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem w dobrym czasie. Wyszedłem o 6.50 z Palenicy Białczańskiej, o 11.05 zameldowałem się na przełęczy, w tym 2 przerwy na jedzenie. Trud wędrówki wynagrodziły widoki na stronę polską oraz stronę słowacką. Po zejściu nad Czarny Staw miałem jeszcze sporo czasu (umówiony byłem z gościem z blablacara na 21.00), więc poszedłem sobie do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów przez Świstówkę, a wróciłem do Palenicy przez Dolinę Roztoki. Niestety nie miałem aparatu, więc wstawiam zdjęcie zrobione telefonem z przełęczy na stronę słowacką. Jak ktoś zastanawia się czy iść na Przełęcz pod Chłopkiem to polecam serdecznie.

Wracałem z samymi górskimi świtami, dwóch właśnie wracało z Orlej Perci, jeden w swoim życiu zdobywał Mont Blanc, Dufourspitze i jeszcze sporo innych szczytów, także powrót był super.

Czas pomyśleć o Orlej.

#tatry #gory
Jestemtunowy - Witam tatrzańskie świry ( ͡º ͜ʖ͡º) Wczoraj zdobyłem Mięguszowiecką Prz...

źródło: comment_rKNCLAPWGRtzYZEf6zHSA1NVkLUhquZo.jpg

Pobierz
  • 16
@Jestem_tu_nowy: Czyli 4h 15min z Palenicy na Przełęcz. Całkiem nieźle, szlakowo jest chyba około 5,5h. Ile pod Morskie szedłeś? Bo w takim tempie to mogło Ci się udać wejść szybciej od konia :D
PS: Byłem na tej Przełęczy tydzień temu w piątek. Świetne miejsce i nawet nie takie trudne, jak niektórzy opisywali.
@hard1: 1h35minut z Palenicy pod Morskie Oko. Wiem, że byłeś. Widziałem Twój post w tagu tatry. Na pewno byłeś na Czarnym szczycie? Bo mi się wydawał dużo trudniejszy niż pośredni (ale pośredni ma chyba 2 wierzchołki)? Na czarny przecież już konkretna wspinaczka.
@Jestem_tu_nowy: Tak, byłem. Szedłem tą trasą wytyczoną kopczykami. Na początku się schodzi nieco w dół południową stroną i idzie tak z 10 minut po względnie prostym terenie. Potem już do góry i też nie jest tak trudno, tylko trzeba mocno wypatrywać kopczyków bo się dobrze maskują na tle innych skał. Trudności techniczne nie są na pewno większe niż na Orlej.
Ale to tylko jedna z dróg na Czarny. Wiem, że są
@Jestem_tu_nowy: Jak robiłem swoje rozpoznanie tematu przed wycieczką, to trafiłem na jakieś forum, gdzie gościowi pisali, żeby tamtędy nie iść, tylko właśnie obejść od południa, bo dużo łatwiej. Wiem, że ta droga od Chłopka ma jakąś nazwę, ale wyleciała mi z głowy, a w necie znaleźć teraz nie potrafię.

PS: Wybrałbym się kiedyś na Wielki i Pośredni, ale to już na pewno nie sam tylko albo z kimś doświadczonym albo nawet
@Jestem_tu_nowy: E no, 1 wolny dzień na pewno znajdzie, ciśnij go.
Ja jeszcze w tym miesiącu najprawdopodobniej będę przez chwilę na Orlej (fragment), więc jest nawet malutka szansa, że się spotkamy ;)