Wpis z mikrobloga

Mirasy z #warszawa, proszę, wspomóżcie radą.

Planuje przeprowadzkę do stolicy jakoś w okolicach marca/kwietnia 2017. Z Warszawą miałem do tej pory niewielką styczność, ot kilka wycieczek, raz czy dwa służbowo i to na dobrą sprawę tyle. Powiedzcie proszę:

1. Na co uważać wybierając mieszkanie? Widziałem ogłoszenia, gdzie kawalerka ~35m^2 do wynajęcia za 1100 była. Podejrzewam jakąś lipę, ale standard spoko, więc pewnie lokalizacja (gdzieś na Mokotowie).
2. Jeśli ktoś ma porównanie kosztów życia np. z takimi miastami jak Olsztyn czy Białystok będę wdzięczny. Raczej chodzi mi o jedzenie, usługi typu fryzjer itd. Różnice kosztów między Polską B a stolicą są aż tak duże jak to malują? Bo rozumiem, że piwo w pubie za 11 zł to tanioszka ;)
3. Praca: programuję w #php, więc na #programista15k nie liczę. Ogłoszeń jest sporo, ale coś polecacie/odradzacie? Rynek mocno potrzebuje ludzi czy jest rotacja pracowników? Doświadczenia mam 6 lat, ale jeśli chodzi o tutejsze standardy kodu to czuję, że będę trochę do tyłu.
4. Dojazdy. Tu chyba najczarniej to wszystko widzę, bo przeskok czasów dojazdu będzie pewnie spory. W związku z tym: w jakiej dzielnicy się osiedlać, żeby nie przepłacić za mieszkanie a mieć sporo firm z IT wokoło i nie mieć zbyt daleko do roboty?

Pytanie może głupie, ale nie znam Warszawy, niestety ;)

#warszawa #przeprowadzka #przyszlysloik
  • 14
  • Odpowiedz
@kto_nibud:
1. Pewnie sam czynsz dla właściciela ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Wszystko zależy gdzie i co kupujesz, ceny żywności nie są jakieś strasznie wysokie. Z knajpami tak samo, są takie gdzie kupisz piwo po 9zł, a są takie gdzie najtańsze kosztuje 12zł i to za 0,3 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z fryzjerem podobnie, za 20 zł znajdziesz bez problemu, ale są i
  • Odpowiedz
Widziałem ogłoszenia, gdzie kawalerka ~35m^2 do wynajęcia za 1100 była. Podejrzewam jakąś lipę, ale standard spoko, więc pewnie lokalizacja (gdzieś na Mokotowie)


@kto_nibud: No chyba nie bardzo. Raczej jakieś zadupie ( ͡ ͜ʖ ͡) A jeżeli na Mokotowie to standard bardzo niski.
  • Odpowiedz
4. Mieszkania szukaj wzdłuż linii KM, SKM, WKD lub Metra. Skracają poruszanie się po i wokół Warszawy.


@urs6: @kto_nibud: i podbijają cenę. Nawet za norę w piwnicy z kuchnią i łazienką przy łóżku ;)
  • Odpowiedz
@kto_nibud: Ceny podstawowego jedzenia masz wszędzie te same bo wszędzie są biedronki/lidle. Co do mieszkania możesz szukać coś przy przystankach tramwajowych również (poza metrem bo to jest najszybszy transport). Dobra pętla tramwajowa lub przystanek z kilkoma liniami się sprawdzi.
  • Odpowiedz