Wpis z mikrobloga

Pytanko do użytkowników drukarki Brother DCP-J105 - czy aktualizować firmware drukarki do najnowszej dostępnej wersji czyli K? Nie będzie problemów z zamiennikami?

Ogólnie olał bym sprawę, ale mam problem z drukowanie przez aplikację iPrint&Scan - wszystko trwa bardzo długo, nawet dla czarno-białych tekstowych wydruków. Wydaje mi się, że powód jest następujący. Przy wydruku przez aplikację, pojawia się delikatne szare tło (może błąd przy konwersji, przesyle pliku do drukarki?) - stąd proces trwa znacząco dłużej niż bezpośrednio z komputera (również przez Wi-Fi, dokładnie ten sam plik, takie same ustawienia). Ogólnie aplikacja jest gówniana, ma mocno ograniczone opcje (choćby brak możliwości szybkiego wydruku tylko normal i fine), ale jednak możliwość wydruku bezpośrednio z telefonu byłaby przydatna i wygodna - ale nie wtedy, gdy drukowanie prostej strony trwa minutę.

Pomyślałem więc, że może aktualizacja firmware naprawi problem. Ale jak mam potem mieć problemy z zamiennymi tuszami, to wolę odpuścić.

#brother
  • 3
  • Odpowiedz
@toneryzagrosze_pl: Dzięki za odpowiedź! Na razie mam tusze startowe, gdzieś czytałem, że i one potrafią starczyć na baardzo długo. Ale zobaczymy, gdy będę kupował nowe, na pewno zajrzę!

PS. Swoją drogą DCP-J105 jest super, ale ma trochę irytujących wad. Nie dają kabla USB, słaba aplikacja na Androida, drukarka nie ma jakiegoś przycisku wymuszającego połączenie do zapamiętanej już sieci Wi-Fi - zresztą sam już nie jestem pewien czy pamięta tylko jedną sieć
  • Odpowiedz
@Duri: Faktycznie DCP-J100 byłaby bardzo podobna i 100 zł byś zaoszczędził. Wszystko zależy od potrzeb bo np. u mnie w firmie WiFi to konieczność. Brak kabla USB to teraz jakaś moda i prawie nigdzie się to nie dostaje. Kupujesz urządzenie za 500 - 1000 zł i nie dadzą kabelka za 1 zł - tragedia. Ostatnio kupowaliśmy drukarkę laserową Canon do firmy i też bez kabla. Tusze do DCP-J552DW faktycznie mają chipy,
  • Odpowiedz