Wpis z mikrobloga

Jak to jest dokładnie z wismeciem (RX 2/3) jeśli chodzi o baterie? Jak rozumiem połączone są szeregowo czyli jeśli mod daje na grzałkę np 20A to każda z baterii (przy włożonych 2) jest obciążona tylko 10A?

Aktualnie mam włożone 2x HG2, przy 80W pokazuje mi tam okolice 18A i zgłupiałem kompletnie czy mogę jeszcze zwiększać moc czy to już koniec? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#epapierosy
  • 4
@Lanc: w modach regulowanych obciążenie akusów wygląda trochę inaczej niż w mechanikach. W cuboidzie (i innych z regulacją z połączeniem szeregowym) obciążenie baterii liczysz I = P/V czyli np. dla w pełni naładowanych aku przy tych 100W powiedzmy masz I = 100/8,4 = ok 12A na baterię. nawet przy rozładowanych do 3,3V będzie to ok 15A.
Dla 3 akumulatorowych liczysz napięcie x3 czyli ok 10v dla rozładowanych i 12,6V dla w
@Lanc: znaczy się nie patrz na to co ci mod podaje, bo on pokazuje ile podaje na grzałkę, przy ustawionej mocy (a raczej napięciu) a to nie oznacza, ze takie jest rzeczywiste obciążenie baterii
@teh4esz: no tak, to zrozumiałem i tak właśnie myślałem. Chciałem po prostu się upewnić jak policzyć realne obciążenie każdego z akusów.