Wpis z mikrobloga

drogie #mikrokoksy – ze względu na przechodniopochylenie miednicy (tzw. APT - anterior pelvic tilt) lekarz odradza mi ćwiczenia angażujące dolne odcinki kręgosłupa, argumentując potencjalnym pogłębieniem wady - odpadają więc klasyki typu martwy ciąg czy przysiady.

Mam wobec tego spory problem ze znalezieniem odpowiedniego dla mnie programu treningowego, bo wszystkie klasyki typu 5x5 czy Starting Strenght opierają się o w/w ćwiczenia. Co robicz jak żyć? Poleci mi ktoś jakiś (najlepiej 3-dniowy) program, który kompleksowo kopnie w dupe początkującego, ale nie opiera się o te ćwiczenia?

taguje jeszcze ogarniaczy z #fizjoterapia i #silownia
Pobierz fajnienawetjestczasami - drogie #mikrokoksy – ze względu na przechodniopochylenie mie...
źródło: comment_88n64OlGcekTttPVWTSuy7OEIipYDAok.jpg
  • 12
APT


@fajnienawetjestczasami:
na pewno tak ci lekarz powiedzial? Bo możesz albo mieć właśnie ATP albo kręgosłup wygięty (lordoza) i miednica ok. Ja mam ATP (w sumie niewiele do poprawy mi już zostało), ale w moim przypadku to "leczę" to już prawie 4. rok. Na siłowni ćwiczę wszystko tylko właśnie nie robię ciężkich ćwiczeń na stojąco (martwy, siady, wiosłowanie). Zrób sobie test Thomasa, jeżeli wyjdzie pozytywnie to skup się przede wszystkim na
@fajnienawetjestczasami: te zalecenia lekarskie są stawiane profilaktycznie, żebyś przypadkiem poprzez złe wykonywanie tych ćwiczeń nie pogłębił swojej 'wady' ale nie biorą pod uwagę tego, że podczas przysiadu, czy martwego ciągu, o ile są wykonane poprawnie, nie zachodzi żaden ruch, tym bardziej pogłębiający lordozę. Ustabilizowany kręgosłup podczas treningu siłowego jest zatem paradoksalnie bardzo dobrym sposobem na korekcję Twojego problemu. Istnieje ryzyko, że będziesz te ćwiczenia wykonywał źle, niepotrzebnie angażując kręgosłup do ruchu,