Wpis z mikrobloga

Mam do wykonania mały system do monitorowania stanu maszyn.

Monitorowane mają być dwa wyjścia maszyny, które wystawiają impuls kiedy nastąpi interesujące zdarzenie. Informacja o zdarzeniu ma być wysyłana na zewnętrzny serwer. W miejscach gdzie są maszyny jest internet, router, wi-fi.

Jakiego modułu byście użyli? Myślę o nodemcu ma ktoś jakieś doświadczenia z tym? Działa to stabilnie? Jakieś inne propozycje? Coś kablowego?

#programowanie #embedded #nodemcu
  • 8
@heniuvelkarol: uzywam rpi3 do takich rzeczy. PLC z maszyny buduje mi roznego rodzaju xmle czy inne dane ktore podsyla do rpi - a ono wysyla je przez webapi do chmury (lub zapisuje lokalnie w przypadku braku dostepu)
czytałem, że z esp8266 są właśnie problemy ze stabilnością, że wiesza się itd


@heniuvelkarol: Stawiasz dwa równolegle i jak jeden padnie to drugi śmiga. A jak wykryjesz, że jest problem, to restart. Generalnie jak nie przeszkadza Ci raz na tydzień wyciągnąć gniazdko i włożyć z powrotem, to problem jest marginalny.
@MacDada: ok, dzięki! Masz może doświadczenie, czy nie gryzie się w jakiś sposób jeżeli na małej powierzchni działa powiedzmy 10-20 takich modułów?

@lukpep: o czymś podobnym myślałem. Moduł z esp8266 w każdej z maszyn, który przekazuje dane do rpi. Rpi pełni rolę centrali w danej lokalizacji(ma być ich kilka), która wysyła dane. Jak u Ciebie PLC komunikuje się z rpi?