Wpis z mikrobloga

Sprzedaż auta - ku przestrodze!!!

TL;DR Kupię stare auto, zapłacę PayPalem...

Sprzedaję samochód poprzez dwa polskie portale. Odezwał się przez maila pewien pan. Zaskakujące było to, że mężczyzna podpisywał się skandynawskim nazwiskiem i rozmawiał ze mną w języku angielskim (bardzo dobrym zresztą). Zapytał tylko o powód sprzedaży, czy mam więcej zdjęć auta i na ile je wyceniam. Odpisałem, że sprzedaję bo zmieniam samochód i czy transakcji dobijemy w Polsce.

Po chwili dostałem wiadomość, że jest zainteresowany kupnem i możemy dopiąć transakcję przez PayPal. Ja podaję mu dane konta, on wysyła pieniądze, przyjeżdża jego człowiek i zabiera auto do Szwecji. End of story.

I tu pojawia się haczyk. Kolega mechanik zdradził mi, że jest to obecnie popularna metoda na kradzież/wyłudzenie auta. W momencie gdy "kupujący" dostaje potwierdzenie załadowania auta na lawetę, zaczyna procedurę wycofywania transakcji z systemu. W tym momencie moje auto odjeżdża a ja zostaję bez pieniędzy na koncie i bez samochodu.

Piszę do Was ku przestrodze - jeśli sprzedajecie samochód, uważajcie!

Sprawę jutro zgłaszam na policję.

Tu jakiś stary link z podobnym tematem:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Uwaga-na-oszustow-kupie-stare-auto-zaplace-PayPalem-n61303.html

#zlodzieje #samochody #alledrogo #csiwykop
  • 3
@AzarJav3d: bardzo znany ostatnimi czasy przekręt. Sprzedajesz przez internet cokolwiek : telefon, komputer, meble.... Kontaktuje się ktoś z zagranicy i chce płacić PayPalem ... Ciąg dalszy taki jak u Ciebie.
Współczuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)