Wpis z mikrobloga

Kupiłam grę siostrze na Steam na jej koncie, ale dzielimy komputer i bibliotekę. Niestety okazuje się, że osiągnięcia i zapis idą jednocześnie, a nie oddzielnie na obydwu kontach tak jak się spodziewałam. Da się coś z tym zrobić czy tak już jest i koniec? Bo jeśli tak to działa, to sorry, ale lipa... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#steam
  • 15
@FeniEnt: Jeden komputer, dwa konta (ja i siostra), gry różne, ale jedne kupione na moim koncie, inne na siostry. Gry z biblioteki wzajemnie sobie udostępniamy, a problemem jest to, że nie działają one niezależnie od siebie. Zdobyte na jednym koncie osiągnięcia Steam przechodzą na drugie konto. Tak samo jak i stan gry, zapisy. Wg mnie to idiotyczne. Byłam pewna, że jest to rozwiązane w taki sposób, żeby gry były od siebie
@Jainapl xD logika się kłania. To że masz 2 konta steam nie oznacza że gra wie że uruchamiasz grę z innego konta. Żeby to ominąć musisz sprawdzić gdzie są zapisywane Save z gry i odpowiednio podmienić Save dla danej osoby. Musisz to zrobić przy każdym uruchomieniu gry, w praktyce to jest z 15 sekund, ale wciąż uciążliwe.
A dzieje się to tak bo steam to tylko DRM I nie w każdej grze
@xcccx: Dlaczego logika się kłania? Nie wiem, co w tym śmiesznego. Logiczne właśnie byłoby to, żeby save'y takiej gry były zapisywane np online i jak to mówisz "wiedziały", które konto je uruchamia. No ale cóż, skoro tak to trudno.
Jak u mnie też tak działa to się nie pogdniewam jak mi osiągnięć w fm'e nabijesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) @Perlo
Swoją drogą mam ochotę kupić nowego fm, ale musi stanieć, bo chyba jeszcze trochę kosztuje